Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

Az álmokkal vigyázni kell, mert sokszor bejönnek ám. Nekem is volt olyan álmom Yuzuval kapcsolatban, ami bejött. Bár amikor álmodtam, annyira kusza volt, hogy először sok értelmét nem láttam, aztán rájöttem hogy "Jé! De hát én ezt megálmodtam!" Szóval az embernek vannak ilyen jósló álmai, főleg ha valaki ennyire egy "hullámhosszon" van valakivel, mint mi Yuzuval.:happy: Könnyen lehet...

A program összeállítás. Biztos olyat választanak, ami neki a legjobb. A Szocsi szezonban sem volt különösebb változtatás. Lényegében semmi quadok tekintetében. Ugyanúgy 2 quad-ot ugrott mint előző szezonban. Akkor még csak a 4T és a 4S volt szólóban. Szerintem marad a 4 quados kűrnél. Mert ezt már lefutotta egyszer tisztán, tehát tudja hogy meg tudja csinálni. Szerintem felesleges az 5 quados kűr. Én hülyeségnek is tartom. Ez már így lassan nem műkori hanem ugró verseny. Én le is szabályoznám őket kűrben 2-3 quadra. A sok négyfordulatos miatt annyira koncentrálnak, hogy a program élvezeti értéke a koreográfia látja kárát, meg a szép korcsolyázó készségek meg az egészség. Nekem ez az ami leginkább nem tetszik a mostani műkoriban. Négyfordulatos négyfordulatos hátán, szép átmenet nulla meg egyéb dolgok.:smiley-angry031:

Hát ez tényleg nem elég érv.:shocked: Kíváncsi leszek én is. Még amit el tudok képzelni, az Operaház fantomja visszavétele. De ennyi. :) Jó lenne már tudni. Lassan galaxis nő az oldalunkon.:yay:

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy tényleg marad a négy quados kűrnél, főleg ha a quad lutz nincs még olyan állapotban hogy betegye a kűrbe. Szocsi előtt tényleg nem változtatott sokat, de az is igaz, hogy azóta viszont sok minden változott férfi műkorcsolyában a az új generáció érkezésével.

És bevallom kicsit aggaszt, amikor Mishin olyanokat mond, hogy quad lutz-cal vagy quad flippel lehet csak olimpiát nyerni :slinkaway:

 

Egyetértek amúgy, nekem sem tetszik ez az ugróverseny, és nem lenne rossz dolog ha leszabályoznák a számát valamilyen módon, mert tényleg az átmenetek, a program előadása látja a kárát az egésznek. És mindenkelőtt a korcsolyázók egészsége...ki tudja, hogy ezek a mai 16-18 éves fiatalok akik quad quad hátán gyakorolnak, milyen állapotban lesznek pár év múlva. Mintha csak arról szólna az egész, hogy csak a jelenre gondoljanak, a jövő nem is számít.

 

A mai napról :smiley-happy085:: magyar idő szerint 17.00 órakor Orserrel, Tracy Wilsonnal, Shae-Lynn-el és David Wilsonnal lesz egy interjú, 20.30-tól és 23.00-tól 1 óra open practice Yuzuval, holnap 19.30-tól megint open practice, majd 20.30-tól interjú Yuzuval.

Legkésőbb holnap megtudjuk mi lesz, de az is nagyon esélyes hogy már ma :animated-smileys-cheeky-053:

Alig várom, egyszerűen nem is bírok már semmi mást sem csinálni :animated-smileys-cheeky-053:

Link to comment
Share on other sites

Nem feltétlen gondolom azt, hogy Mishinnek mindig igaza van.:biggrin: Meg látjuk. Mondom, ha neki az a sorsa, hogy nyernie kell, akkor nyerni fog. Ha nem, akkor azt is sajnos el kell fogadni.

Juj de jó! Akkor az már nem sokára lesz! :) Jaj már alig várom!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha az edzést még nem is látom, a zene az a lényeg.
Ez már kínzás! Mindenki időben elszokta mondani, csak ő vár mindig augusztusig. Yuzu, kegyetlen vagy!:facepalm::smiley-happy085:

Hátha azt nézzük, hogy pl Nathan Chen-nek 18 évesen már volt egy csípő műtétje, akkor a válasz egyértelmű.:(

Link to comment
Share on other sites

Igen, Mishinnek sincs mindig igaza, sőt...az utóbbi időben egyre több olyat mond amivel nem értek egyet. :ohno:

És igazad van...a lényeg, mi van megírva a sorsban...:snonegai: Ezt olyan nagy izgalmak közepette, mint most, néha elfelejtem :facepalm:, de ha normál állapotban vagyok akkor ez a vezérfonal. :smile:

 

Az Orserékkel készült interjúban szerintem még nem fedik fel a programot, de az edzésen ki fog derülni a zenéből...ha nemcsak a rövidprogram lesz persze. De lehet hogy először direkt az lesz az első edzésen, hogy ne lőjék le gyorsan a poént.

Tavaly még rosszabb volt a szeptemberrel, de Yuzu ígyis-úgyis kegyetlen :drama:

 

Igen, és nemcsak Chen, hanem annyian mások is..Jun Hwan Cha is most sérült le, Adian Pitkeev úgy néz ki végleg befejezi a műkorcsolyát az intenzív quad gyakorlás okozta hátproblémái miatt, és mindegyikőjük 17-19 éves, a legveszélyeztetettebb korosztály, mert még növésben vannak. És akire nem figyelnek úgy, és nem olyan edzésmódszerrel tanulja az ugrásokat, meg nincsenek olyan szárazedzései, amivel megerősítik, akkor ott olyan sérüléseket szenvedhetnek ami a karrierjükbe kerül egyhamar. Szerencsére, hogy Yuzurura vigyáznak és jó kezekben van a TCC-ben ilyen szempontból.

Link to comment
Share on other sites

Jáj, nem bírom én ezt már!!!:smiley-angry031::headdesk: De nem sokára. Hamarosan, most már tényleg hamarosan. nem hónapok, hetek, napok kérdése. Hanem csupán csak órák.:dancingpooh:

Ezért nem helyeslem én sem, hogy már nagyon fiatal korban a quadot tanulják meg ugorják. Mint mondtad, hogy a szervezetük, a csontozatuk növésben van. Szerintem nem tud normálisan fejlődni, erősödni a csontozat a folyamatos terhelés miatt. Ezért sérülnek le így, meg ilyen hamar. Túl sok. Azért az emberi teljesítőképességnek is van egy bizonyos határa. Ők már bőven túllépnek rajta. Én juniorban szívem szerint nem is engednék quadot. "Tökösködjenek" vele, hogy mennyire tudják, ha már felmentek seniorba. Plusz, lehet azt mondanám hogy egy bizonyos kor alatt nem is engedném a korosztályváltást. De csak szigorúan korcsolyázók miatt.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon örülök a Seimeinek, mégha nem is nagyon számítottam rá, hogy tényleg ezt fogja választani! Volt sejtésem, hogy valami epic filmzene lesz a választás, mert nem gondoltam volna, hogy két klasszikus zenére futna, de valahogy a Chopin ismétlése miatt nem láttam túl sok esélyét pont a Seimeinek. De aztán voltak jelek, főleg amióta Max Ambesi "megjósolta", meg láttam egy képet amit furcsának találtam (mutatták Yuzu telefonját a tavalyi Skate Canadáról, s rá volt ragasztva a Seimei csillag, amit nem tudtam hova tenni! Meg persze a GPF-en is gyakorolta a Seimei-t! De ő már akkor tudta, hogy erre akar futni az olimpián!)

 

Ez a program ikonikus, Yuzu teljesen magabiztosan érzi benne magát, s annyira olimpiára való....nem csodálom, hogy ennyire ragaszkodik hozzá! És hányan mondták is a tavalyelőtti szezonban, hogy az olimpiára kellett volna hagynia.

Szerintem az olimpiai szezonban elsődleges, hogy olyan programokat válasszon amiben jól érzi magát. Az olimpia mintegy az elmúlt négy évnek a kiteljesedése, amolyan összefoglalása annak amit a legjobban csinált az elmúlt években, és ez a két program tökéletesen mutatja meg Yuzu korcsolyázását - a Chopin lélegzetelállítóan gyönyörű, amiben az elegáns s egyben drámai korcsolyázását mutatja meg, a Seimei pedig egy különleges és magával ragadó program, fantasztikus koreográfiával, amiben pedig a harcos Yuzut látjuk. Egyik jobb, mint a másik.

Az olimpián pedig rengeteg olyan néző lesz - akár az arénában, akár a tv-k előtt - akik az elmúlt években nem néztek korit, így nem is láthatták eddig Yuzut. Nekik mindkét program új lesz. Remélem, hogy akkor is majd sokan meg fogják majd kedvelni őt.

 

A szezon elejétől szerintem igyekszik minél tisztábban futni, és ezzel a két programmal nagy esélyét látom annak, hogy ez sikerülni is fog. Akkor is ha technikailag olyan nehezek lesznek mint amire még soha nem futott. Szerencse, hogy most sérülésmentes, és olyan formában van, mint még soha!

 

A 4Lz-ra azt mondta, hogy gyakorolja, de jelenleg nem tervezi beletenni a programba. Szerintem meglátja hogyan alakul a szezon első fele neki és a riválisoknak is, és az NHK-n, vagy legkésőbb a GPF-en dönt, hogy kell-e vagy sem.

Lutz nélkül valószínű így néz ki a kűr: 4Lo, 4S, 3F / 4S-3T, 4T-lo-3S, 4T, 3A-2T és 3Lz (ha a 4S vagy 4T nem sikerül az utolsó ugrás lehetne a 3A).

 

Lesz mint izgulni :sadPooh: de már alig várom! :smiley-happy085:

 

Link to comment
Share on other sites

Nagyon érdekes a választása, de egyben érthető is ha jobban belegondol az ember. De úgyis a szezon meg az olimpia meg mi egyéb fogja eldönteni, hogy jól döntött-e. Ha unni fogják a bírók, azt észre fogjuk venni, főleg a pontozáson. Akkor már nem lehet változtatni. ez egy kétélű kard igazából. Jól is meg rosszul is elsülhet, hiszen a bírók is csak emberek. :)

Én amire nagyon kíváncsi vagyok még a kosztüm változtatások. :biggrin: Vajon mekkorát fog változtatni? Vagy olyan kicsit mint anno a két Chopin programnál. Maradt az eredeti koncepciónál és csak kicsikét változtatott. Vagy a PW-nél, is ugye annyi lett változtatva, hogy más lett az ing színe. :biggrin: Vagy most épp drasztikusat fog?

Link to comment
Share on other sites

Elvileg nem lehet azt semennyire sem szankcionálni, ha valaki újrahasznál egy programot. Még akkor sem ha kétszer használnak újra valamit. Azt elképzelhetetlennek tartom, hogy két programot nagyon szeressenek a bírók, majd másfél évre rá már kevésbé és ez meg is látszódna a pontozáson. Hát az nagyon fura dolog lenne! És rajta kívül  mások is felhasználnak régi programokat, ami egy olimpiai szezonban rendjén is van - főleg akkor ha technikailag erősödik a tartalom. A bírók pedig szerintem nem néznek meg annyiszor egy programot szabadidejükben, nem úgy mint az elvetemült fanok :laughing: Náluk egy-egy program sokszor egy a sok közül, nincsenek úgy "hozzászokva" mint mi. Ebből nem lehet probléma :smile:

 

Amúgy nagyon kíváncsi vagyok művészileg a két programra. A Chopin egy CSODA, egy évvel érettebb volt a FaOI-on mint amikor utoljára adta őket elő. A Seimei-t pedig nem tudom hova lehet még fokozni, de biztos hogy fogja tudni. Nagyon tetszett amit mondott: a lényege úgy szólt hogy minden versenyen máshogy és máshogy akarja előadni a programot, amilyen akkor a hangulata lesz. Ez milyen szép. Látszik, hogy a szívét-lelkét, az érzelmeit beleadja a programjaiba. :tumblr_inline_nhkf04zUM41qid2nw:

 

A kosztümöket én is alig várom!

Szerintem lesznek változtatások, de nem tudom mennyi. A Chopin szerintem marad kék, de más lesz mint az eddigiek (pont amiatt is hogy ne mondják hogy a korábbiakkal azonos). A szabása hasonló lehet mint eddig, de minden más változhat. 

Vannak tervek, pl. ez: :smile:

 

 

A Seimei-re talán még jobban kíváncsi vagyok. Lehet, hogy az alapszín is teljesen megváltozik és pl. egy sötét kosztüm lesz. :smiley-happy085:Az nagyon hatásos lenne ha jól megcsinálják! :dbana:

 

De az is lehet hogy marad az alapszín és a többin változtatnak, mint ez:

 

 

Világos vs sötét :acceptable:

 

BgUPTM1.jpg

(x)

 

 

:embSwan:

Link to comment
Share on other sites

Yuzu annyira cuki azokkal a gyerekekkel, hogy majd el lehet tőle olvadni.:heart::smiley-happy085::smiley-sick030:
Olyan aranyosak azok a kis törpök is. És amilyen áhítattal nézték... Hát ez nem volt semmi.

Az a Chopin ruha gyönyörű és tökéletesen illene hozzá.:love: Yuzu ugyanolyan elegáns és légies hatást kelt a jégen, mint az a ruha. Csodásan mutatna rajta!
Bevallom, hogy én a fekete Seimei ruha felé hajlok. Valóban jól illene a zenéhez egy sötétebb szín. :) De brutál lenne. :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Jó hallani, hogy Yuzu megemlítette az edzősködést, így lehet hogy 20 év múlva tényleg majd a palánk másik oldalán láthatjuk majd - vagy esetleg már korábban is. A fantasztikus tudását nagyon jó lenne, ha valamilyen módon át tudná adni a következő generációk számára is.

Ezeknek a kis lurkóknak egy életre szóló élmény marad, hogy Hanyu-sensei-jel edzhettek egy kicsit, s aki már komolyabban korizik annak pedig ez még nagyobb motivációd adhat a jövőre. És milyen szép tőle hogy ezt az egészet elvállalta és elutazott Japánba (persze más teendői mellett is). Igazi példakép :8232307:

 

A hétvégén lesz a 24h TV, már várom milyen lesz az adás! Azt sajnos nem tudni mikor kerül sorra Yuzu de majd amennyit lehet nézek belőle.

Ezen kívül lesz még egy két FaOI adás (Makuhari szept. 10. és Kobe szept. 17.) Viszont akkor elvileg leadják az egészet. Addig is hamarabb telik az idő az első versenyig. Ami már csak egy hónap! :13877886:

Link to comment
Share on other sites

De örülnék neki ha edző lenne. Legalább akkor biztos látnánk őz jég közelben. :) Szerintem jó edző lenne belőle, bár elég furán fejezi ki magát. De most is látszott hogy mennyire szereti a gyerekeket. Így jól ki jönne velük. Hacsak a gyerkőcök nem szeppennek meg nagyon, hogy egy híresség edzi őket. :biggrin: Meg nem lesz nekik teher. :)

Plushenkot is már várom, hogy láthassam a palánk túloldalán Sotnikova mellett. :biggrin:

Én is nagyon várom! Remélem hogy idén is két programot ad elő. :) Olyan jó, hogy ilyen dolgokban is részt vesz és mindig fontosnak tartja a katasztrófa sújtotta területeken élők helyzetét. Aranyszíve van komolyan.:heart:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ser22 said:

De örülnék neki ha edző lenne. Legalább akkor biztos látnánk őz jég közelben. :) Szerintem jó edző lenne belőle, bár elég furán fejezi ki magát. De most is látszott hogy mennyire szereti a gyerekeket. Így jól ki jönne velük. Hacsak a gyerkőcök nem szeppennek meg nagyon, hogy egy híresség edzi őket. :biggrin: Meg nem lesz nekik teher. :)

Plushenkot is már várom, hogy láthassam a palánk túloldalán Sotnikova mellett. :biggrin:

Én is nagyon várom! Remélem hogy idén is két programot ad elő. :) Olyan jó, hogy ilyen dolgokban is részt vesz és mindig fontosnak tartja a katasztrófa sújtotta területeken élők helyzetét. Aranyszíve van komolyan.:heart:

 

Úgy mint a ton-ton-ton shuuuuu? :smiley-laughing021:

 

Szerintem is nagyon jól bánna Yuzu gyerekekkel edzőként is, viszont az is igaz, hogy az olyan zseniket mint őt nagyon nehéz megérteni. Korcsolyázóként is, és lehet hogy edzőként is az lenne legalábbis az elején! Például ha egy kisgyereknek sokadszor el kell valamit magyarázni, lehet hogy kicsit türelmetlen lenne először :laughing: Ő maga nagyon gyors felfogású és intenzív, szóval emiatt gondolom ezt. De ez tanulási folyamat lenne neki is először és biztos hogy nagyon jól belejönne idővel.

 

Briannek is nehéz volt vele az elején, persze ott voltak a nyelvi nehézségek is. Most hogy ez már kevésbé áll fenn, még annál is ideálisabb a kapcsolatuk!

 

Plush-ra én is kíváncsi vagyok amúgy, de lehet hamarabb látjuk más mellett a kiss and cry-ban, mint Sotnikova mellett.

 

Várom már én is a szombatot, kicsit hosszúra fog nyúlni a nap, csak remélem nem a végére hagyják Yuzut hanem emberi időben mutatják majd. :tumblr_inline_nhkezmYSxk1qid2nw:

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...