Jump to content

Yuzuru Hanyu - Forum Po Polsku


Emzie

Recommended Posts

Czesc, czy moge tutaj tez dolaczyc? Przepraszam za pisanie angielskimi literami i za wszystkie pomylki (poprawki zawsze mile widziane), ale polski nie jest moj 'jezyk ojczysty' i ucze sie chyba dwie albo trzy lata. Teraz juz rozumiem tekstom, a pisanie jest juz gorszy. :P Sadze, ze bede tutaj mniej wiecej lurker'om do tej pory, kiedy nie bede mogla pisac lepiej. Jeszcze raz zdrowie wszystkich! :bye-smiley:

Link to comment
Share on other sites

O, dziekuje bardzo! Jak pisalam, wszystkie poprawki sa dla mnie milo widziane, czym wiecej, tym lepiej, bo inaczej nigdy sie nie naucze :P  I ja musze sie szybko uczyc, bo mam nadzieje, ze moze pojade latem do Krakowa, i po prostu musze tam sprobowac mowic po polsku. Czy jest tutaj ktos z Krakowa?

Link to comment
Share on other sites

@surimi niestety ja akurat mam daleko do Krakowa, ale witam na polskiej części forum :smile: 

 

W ogóle nie spodziewałam się że jest nas aż tyle xD I jeszcze mi się tak głupio robi, bo wy tu piszecie jak długo już interesujecie się łyżwiarstwem, a ja dopiero od tego sezonu i to oczywiście z powodu YOI... No, anime mnie nie przekonało, ale dzięki niemu wciągnęłam się w ten sport i Yuzuru oczywiście ^-^ Pamiętam jaka byłam sfrustrowana na początku, kiedy nie ogarniałam ani skoków, ani zawodów, a łyżwiarzy oprócz Yuzuru to już w ogóle kojarzyłam może ze dwóch xD Na szczęście tumblr przyszedł mi z pomocą.

 

Tak w ogóle to chciałam jeszcze zapytać czy tylko mnie denerwuje że w polskiej telewizji na łyżwiarstwo poświęcane jest tam mało czasu? Przynajmniej na eurosporcie, zawsze jest tylko ostatnia grupa :/

Link to comment
Share on other sites

On 27. 5. 2017 at 21:38, rodia said:

Tak w ogóle to chciałam jeszcze zapytać czy tylko mnie denerwuje że w polskiej telewizji na łyżwiarstwo poświęcane jest tam mało czasu? Przynajmniej na eurosporcie, zawsze jest tylko ostatnia grupa :/

 

Widze, ze Eurosport jest wszedzie taki sam. ^ ^ Tez macie podczas GP zwykle chyba trzy najlepszy krotkie programy i chyba 6 najlepszych dowolnych? Zwykle z mnostwem reklam miedzy tym, tak?

Link to comment
Share on other sites

Chyba tak, nawet już nie próbuję włączać Eurosportu. Najlepiej jest oglądać stream, np. TVP Sport czasem streamuje łyżwiarstwo, ale generalnie jak tylko słyszę komentującego Babiarza to mi się słabo robi :slinkaway:

Link to comment
Share on other sites

To ja nie moge narzekac na naszych komentatorow Eurosportowych, bo sa wielkimi fanami Yuzuru, i dlatego czesto wole ogladac ich, chociaz stream jest inaczej lepszy. Nie moge byc zla na kogos kto nazywa Yuzuru boskim. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nasi są po prostu obojętni, tudzież niedouczeni (na pana patrzę panie Babiarz...)

 

"inaczej lepszy" -> trochę dziwna konstrukcja, ładniej byłoby "nienajlepszy" lub "niezbyt dobry". Nie czepiam się, tak tylko mówię :81:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Emzie said:

Nasi są po prostu obojętni, tudzież niedouczeni (na pana patrzę panie Babiarz...)

 

"inaczej lepszy" -> trochę dziwna konstrukcja, ładniej byłoby "nienajlepszy" lub "niezbyt dobry". Nie czepiam się, tak tylko mówię :81:

Nie wiem jaki jest ojczysty język @surimi ale dla mnie brzmiało to bardziej jak "otherwise better". Jeśli o to chodziło to można powiedzieć po prostu "lepszy" i będzie poprawnie. Dla podkreślenia może być "generalnie lepszy" czy coś w tym stylu. 

 

PS. Skoro już dywagacje językowe wywabiły mnie z lurkowania to witam wszystkich :free-random-smileys-838: (nie jestem pewna czy ta buźka macha na przywitanie czy pożegnanie...)

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kafkaz said:

Nie wiem jaki jest ojczysty język @surimi ale dla mnie brzmiało to bardziej jak "otherwise better". Jeśli o to chodziło to można powiedzieć po prostu "lepszy" i będzie poprawnie. Dla podkreślenia może być "generalnie lepszy" czy coś w tym stylu. 

 

PS. Skoro już dywagacje językowe wywabiły mnie z lurkowania to witam wszystkich :free-random-smileys-838: (nie jestem pewna czy ta buźka macha na przywitanie czy pożegnanie...)

Czeski chyba. W sumie można i tak, zależy od kontekstu.

Może być na przywitanie albo salutuje...

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje obum za poprawki. Naprawde mialam na mysli 'otherwise better', moze mialam napisac 'w innych kierunkach sa lepszy' albo cos takiego (ech, tez to brzmi dziwnie).

Witaj, Kafkaz, mam nadzieje, ze bedziesz sie tutaj czesto pokazywac. :wave:

Link to comment
Share on other sites

Witam, to ja też się zamelduję :smile:

Też raczej nie będę się udzielać bo (1) polski wątek jest martwy i (2) generalnie za dużo się nie udzielam :laughing: Raczej obserwuję wszystko z ukrycia i tylko czytam co inni piszą :slinkaway:

Ale jakby ktoś chciał ze mną powrzeszczeć to zapraszam :rofl:Z kimś przecież trzeba, a moi "prawdziwi" znajomi zupełnie nie interesują się łyżwiarstwem (i prawdopodobnie maja mnie dość że ciągle o nim gadam).

Link to comment
Share on other sites

Polski wątek jak polskie łyżwiarstwo :8171020:

Moi też się nie interesują dlatego wsiąkłam głęboko w fandom, fajnie jest wiedzieć, że ktoś gdzieś tam na świecie ma takie same zainteresowania. Mój ojciec zawsze puka się w głowę za każdym razem jak wstaję w środku nocy by obejrzeć stream :xD:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 6.06.2017 at 7:25 PM, Emzie said:

Polski wątek jak polskie łyżwiarstwo :8171020:

Moi też się nie interesują dlatego wsiąkłam głęboko w fandom, fajnie jest wiedzieć, że ktoś gdzieś tam na świecie ma takie same zainteresowania. Mój ojciec zawsze puka się w głowę za każdym razem jak wstaję w środku nocy by obejrzeć stream :xD:

Cześć Wszystkim po dłuższej przerwie! :joy:

To prawda, polskie łyżwiarstwo jest w prawie całkowitym zaniku. Zwłaszcza sukcesów brak, ale to osobny problem z brakiem pieniędzy w tle.

Pomysł na wątki w rodzimych językach był świetny, tylko, że najwięcej wiadomości jest w wątkach "angielskich". Mnie zaś prawie całkowicie wymiotło z Forum. Dobija mnie lawina postów o niczym, postów z jednym tylko "Aww" + ewentualnie emoji, no i nieustający zalew cytatów z powtarzającymi się zdjęciami. @Emzie jesteś administratorką. Czy można byłoby cokolwiek zrobić w tej kwestii? Chyba, że taki jest obyczaj i większości to odpowiada, to nie mam pytań. Mnie to jednak męczy, więc zaglądam coraz rzadziej (choć rejestrując się miałam ogromną chęć bycia w pełni aktywną).  Koncentruję się na samodzielnym poszukiwaniu informacji o Yuzu. Wiele, bardzo wiele daje mi tumblr (którego tematem jest wyłącznie Yuzu), twitter i grupa na Fb. To tam przede wszystkim koncentruję swój zapał. Pozdrawiam Was i do kolejnego spotkania za jakiś czas.:snpeace: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...