Jump to content

Yuzuru Hanyu - Forum Po Polsku


Emzie

Recommended Posts

Wiem, że jest nas tu kilka osób, możecie śmiało pogadać w języku ojczystym :)

Witaj. Super! Pomysł z możliwością pisania w różnych językach jest znakomity.

Faktycznie czasem wolałabym pogadać po polsku, bo po angielsku nieraz trochę się nie wyrabiam, muszę sobie pomagać tłumaczem (chociaż wprawki językowe nie są złe). Zatem chętnie. Będę zaglądać do tego wątku :s_yes

Link to comment
Share on other sites

Hejo :) NIe wiem czemu, ale mam trudności z przestawieniem się na język polski, jeśli chodzi o łyżwiartstwo. Po polsku czasami tylko marudzę znajomym podczas mistrzostw czy innych zawodów, a oni i tak nie rozumieją o czym mówię :rofl2: Mam nadzieję, że uzbiera nas się tutaj więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Wprawki językowe są świetne, im więcej będziesz pisać tym lepiej ci będzie szło :)

W sumie mnie też jest ciężko się przestawić, szczególnie po takim czasie pisania wyłącznie po angielsku.

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim! Fajnie że jest nas tu więcej :grin: wcześniej nie miałam z kim rozmawiać o łyżwiarstwie po polsku, więc cieszę się, że powstał ten wątek :yes: długo oglądacie łyżwiarstwo? Ja oglądałam trochę jako dziecko, w czasach państwa Siudków. Potem całkiem zapomniałam o tym sporcie i wróciłam po tym, jak przypadkiem trafiłam na Mistrzostwa Świata 2015.

Link to comment
Share on other sites

Ja jak byłam mała to bardzo chciałam być łyżwiarką. Pamiętam, że nawet płakałam jak mama mi powiedziała, że to niemożliwe (sprawy finansowe + brak lodowiska).

W telewizji trochę oglądałam za czasów Mao i Yuny, ale wtedy nie miałam o niczym zielonego pojęcia. Później miałam długą przerwę i w sumie na początku tego sezonu poczułam nagłą potrzebę, żeby pooglądać łyżwiarstwo na youtubie :p No i potem zaczęłam uczyć się zasad, rozróżniać skoki itd :wink:

Link to comment
Share on other sites

Czołem, rodacy i rodaczki!

 

Ja też mam probkem z przestawieniem się na polski, więc pewnie rzadko będę się tu udzielać, szczególnie wziąwszy pod uwagę jak absorbujące jest główne forum, ale chciałam się zameldować.

 

Ja łyżwiarstwem interesowałam się pasywnie za dzieciaka na przełomie lat 1990tych/2000 ale jak moi ulubieńcy (Yagudin, Krylova/Ovsiannikov, Grishuk/Platov) przestali jeździeć to i zaintersowanie opadło, a jako że na studiach ciężko było o telewizor to i cała ta szopka z głowy wyleciała. Aż do pamiętnych zawodów drużynowych w Soczi gdy zobaczyłam Parisian Walkways, zrobiałam wielkie oczy: " To mężczyźni teraz tak jeżdżą? Trzeba się z powrotem zaintersować!" No i się zaintersowałam. :grin:

 

Co znamienne, moją drugą ulubioną dyscypliną stały się solistki, które kiedyś były na szarym końcu, i które często po prostu sobie odpuszczałam. Natomiast zdecydowanie ulubione kiedyś tańce obecnie są na szarym końcu. CoP sporo namieszał.

 

Do zobaczenia tu i tam! :s_bye

 

 

ETA: Emzie, twoja lokalizacja! :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Czołem, rodacy i rodaczki!

 

Ja też mam probkem z przestawieniem się na polski, więc pewnie rzadko będę się tu udzielać, szczególnie wziąwszy pod uwagę jak absorbujące jest główne forum, ale chciałam się zameldować.

 

Ja łyżwiarstwem interesowałam się pasywnie za dzieciaka na przełomie lat 1990tych/2000 ale jak moi ulubieńcy (Yagudin, Krylova/Ovsiannikov, Grishuk/Platov) przestali jeździeć to i zaintersowanie opadło, a jako że na studiach ciężko było o telewizor to i cała ta szopka z głowy wyleciała. Aż do pamiętnych zawodów drużynowych w Soczi gdy zobaczyłam Parisian Walkways, zrobiałam wielkie oczy: " To mężczyźni teraz tak jeżdżą? Trzeba się z powrotem zaintersować!" No i się zaintersowałam. :grin:

 

Co znamienne, moją drugą ulubioną dyscypliną stały się solistki, które kiedyś były na szarym końcu, i które często po prostu sobie odpuszczałam. Natomiast zdecydowanie ulubione kiedyś tańce obecnie są na szarym końcu. CoP sporo namieszał.

 

Do zobaczenia tu i tam! :s_bye

 

 

ETA: Emzie, twoja lokalizacja! :rofl2:

 

Ja oprócz solistów najbardziej lubię pary sportowe (głównie programy krótkie, w dowolnych zazwyczaj mi czegoś brakuje). A o istnieniu tańców dowiedziałam się dopiero w sezonie 2015/2016 :rofl2:

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie polskojęzyczna część forum :)

Widząc tempo w jakim rozwija się główna część wątków, nie będziemy pewnie za bardzo korzystać z tej możliwości, ja sama bardziej używam angielskiego, bo po polsku prawie niczego nie ma, a informacje, które sa to żałość. Poza tym, specjalnie dla Yuzuru założyłam sobie tumblr, bo wcześniej uważałam to za stratę czasu :)

Ja wróciłam ze swoją sympatią do łyżwiarstwa po kilkunastu latach dzięki córce i jej zamiłowaniu do anime i mangi. Namówiła mnie na wspólne obejrzenie "Yuri On Ice"... Przeczytałam, że postać Yuri wzorowana jest na dwóch łyżwiarzach japońskich, więc poszperałam chcąc sprawdzić kto to? I, co tu gadać? Zakochałam się nieprzytomnie w Yuzuru! Jestem jak narkoman na głodzie! Teraz, poza sezonem, tęsknie jak cholera i kopię nieustająco w necie, żeby znaleźć cokolwiek, nawet z wydarzeń minionych, czego jeszcze nie widziałam. Po prostu amok :)

Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie polskojęzyczna część forum :)

Widząc tempo w jakim rozwija się główna część wątków, nie będziemy pewnie za bardzo korzystać z tej możliwości, ja sama bardziej używam angielskiego, bo po polsku prawie niczego nie ma, a informacje, które sa to żałość. Poza tym, specjalnie dla Yuzuru założyłam sobie tumblr, bo wcześniej uważałam to za stratę czasu :)

Ja wróciłam ze swoją sympatią do łyżwiarstwa po kilkunastu latach dzięki córce i jej zamiłowaniu do anime i mangi. Namówiła mnie na wspólne obejrzenie "Yuri On Ice"... Przeczytałam, że postać Yuri wzorowana jest na dwóch łyżwiarzach japońskich, więc poszperałam chcąc sprawdzić kto to? I, co tu gadać? Zakochałam się nieprzytomnie w Yuzuru! Jestem jak narkoman na głodzie! Teraz, poza sezonem, tęsknie jak cholera i kopię nieustająco w necie, żeby znaleźć cokolwiek, nawet z wydarzeń minionych, czego jeszcze nie widziałam. Po prostu amok :)

 

Dobrą stroną jest to, że masz mnóstwo rzeczy do obejrzenia przed sezonem olimpijskim :space: trafiłaś już na kanał lub tumblr nonchan1023? Przetłumaczyła wiele japońskich programów o Yuzuru na angielski.

Link to comment
Share on other sites

nonchan1023 odwiedziłam :space: Jednym z pierwszych też miejsc, do których trafiłam był tumblr yuzusorbet i blog sportymags. Poza tym szukam w najróżniejszych miejscach, choć jak sobie przez tłumacza chcę przeczytać japońską stronę lub tekst, to płakać mi się chce ze śmiechu :rofl2: bo nic nie da się z tego sensownego sklecić. Dobrze, że dziewczyny tłumaczą. No i już mnóstwo obejrzałam i przeczytałam, bo chcę nadrobić, póki jeszcze nie ma nic nowego. Tak, że masz racje- dobrze mam z tym, ale jednak po zakończeniu sezonu poczułam się zwyczajnie smutna, zatęskniłam jak utraconą miłością! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Ooo jest nas więcej! :space:

Super, jednak czasem fajnie pogadać też po polsku o łyżwiarstwie.

Ja w łyżwach zakochałam się już całkiem dawno, bo jako mały dzieciak oglądałam z mamą zawody w TV. Od Sochi natomiast śledzę ten sport dokładnie, no i co najważniejsze odkryłam Yuzuru :love:

Sama też trochę próbuje łyżwiarstwa, chociaż nie jest łatwo zaczynać w wieku prawie 20 lat. Ale kocham ten sport najbardziej na świecie.

Na razie tyle, ale będę tu jeszcze wpadać, żeby przypominać sobie jak się pisze po polsku :rofl2: W ogóle strasznie się cieszę, że powstało całe to forum :yay:

Link to comment
Share on other sites

Ooo jest nas więcej! :space:

Super, jednak czasem fajnie pogadać też po polsku o łyżwiarstwie.

Ja w łyżwach zakochałam się już całkiem dawno, bo jako mały dzieciak oglądałam z mamą zawody w TV. Od Sochi natomiast śledzę ten sport dokładnie, no i co najważniejsze odkryłam Yuzuru :love:

Sama też trochę próbuje łyżwiarstwa, chociaż nie jest łatwo zaczynać w wieku prawie 20 lat. Ale kocham ten sport najbardziej na świecie.

Na razie tyle, ale będę tu jeszcze wpadać, żeby przypominać sobie jak się pisze po polsku :rofl2: W ogóle strasznie się cieszę, że powstało całe to forum :yay:

Jak widzisz, choć jest nas troszkę, to jednak piszemy i czytamy to co jest w wątkach głównych, bo tam dzieje się najwięcej :grin:

Chyba też z tego powodu polski wątek nie będzie się za bardzo rozwijał. Ale, kto wie? Ja wcześniej czytałam tylko wątek Yuzuru na GS, ale tu już jestem całą sobą. Po wielu latach kompletnego spadku zainteresowania łyżwiarstwem wróciłam, ale właściwie do mężczyzn i to dokładnie za sprawą Yuzu :devil: . Jest tak cudowny i genialny, że nie sposób go nie uwielbiać :bow: :love:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...