Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

Hát reméljük hogy ez csak valami elővigyázatosság, vagy nem akarják még ezekkel is leterhelni vagy nem tudom. Olimpia lesz, neki is kell nyugi. :) nem is bánnám ha a Fantasy on Ice-on kívül több gálát nem vállalna a nyáron.

Egyszerű. A mexikói bírónő vagy más versenyt nézett, vagy jobban szimpatizált Nathan Chen-el elvégre szomszéd ország. :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ser22 said:

Hát reméljük hogy ez csak valami elővigyázatosság, vagy nem akarják még ezekkel is leterhelni vagy nem tudom. Olimpia lesz, neki is kell nyugi. :) nem is bánnám ha a Fantasy on Ice-on kívül több gálát nem vállalna a nyáron.

Egyszerű. A mexikói bírónő vagy más versenyt nézett, vagy jobban szimpatizált Nathan Chen-el elvégre szomszéd ország. :D

 

Nyugija majd talán Niigata után lesz, ha már távol lesz Japántól és visszamegy Kanadába. Legalább médiafelfordulás nem lesz egy ideig! :space:

Most, hogy a 3. napon előkerültek a kobés fotók hivatalosan is meg az instagramon is, ezért biztos, hogy megkértek minden résztvevőt, hogy az első két nap semmit sem publikáljanak az eseményről. Meglett a böjtje a nagy bújtatásnak...: kitty Yuzu!  :7938863::kitty: 

 

Úh igen, jobb megszokni a szokásos bírói tévedéseket, ahogy egyre közeledik az olimpiai szezon. Általában nem tudom teljesen kivenni magam alóla, pedig muszáj lesz ha élvezni akarom a versenyeket. :headdesk:

 

Link to comment
Share on other sites

Igen. Ezért is jó hogy Kanadában edz. Biztosan nem lenne nyugija Japánban. Állandóan zaklatnák. Szerencsére Kanadában kevésbé ismert. Majd ha visszavonul, akkor zaklathatják nonstop, de azért még ne. :D Főleg ne olimpia előtt. Bár biztosan lesz a média részéről nagy hacacáré oli előtt. Esélyek, ki a jobb stb. Mintha nem lenne nekik bőven elég az olimpia, még ez is.:yznotimpressed:

Szerintem senki sem. Majd most a sport diplomácia igazi harca. :D Ki az erősebb. :D

Link to comment
Share on other sites

Tényleg nem tudom, hogyan bírja elviselni azt az óriási, hisztérikus rajongást, ami körülveszi Japánban, meg úgy eleve magát a japán médiát. Fárasztó lehet, és ezáltal még sokkal nagyobb nyomásra is helyezik őt. De Yuzu olyan szuperpowerrrel rendelkezik, hogy valahogy kezelni bírja ezt is, :bow:annak ellenére hogy mondta Helsinki előtt hogy sokszor nagy a nyomás és a zaj körülötte... 

Remélem, hogy az elvárásokat a továbbiakban is jól fogja viselni, de emiatt azért aggódom. Nem is a maga el által felállított elvárásokra gondolok, hanem a külső környezetből adódóakra. Az olimpia nagy részben mentálisan felkészülésen múlik, úgyhogy remélem kizárja majd a médiát és így a lehető legkevesebb hatással lesz majd rá. :grouphug:

 

Aug. 16-án is látjuk Yuzut, juhúú :) Az már biztos, hogy gyerekeknek tart majd edzésbemutatót. Szuper lesz, már most várom! :7562096:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sallycinnamon said:

Tényleg nem tudom, hogyan bírja elviselni azt az óriási, hisztérikus rajongást, ami körülveszi Japánban, meg úgy eleve magát a japán médiát. Fárasztó lehet, és ezáltal még sokkal nagyobb nyomásra is helyezik őt. De Yuzu olyan szuperpowerrrel rendelkezik, hogy valahogy kezelni bírja ezt is, :bow:annak ellenére hogy mondta Helsinki előtt hogy sokszor nagy a nyomás és a zaj körülötte... 

Remélem, hogy az elvárásokat a továbbiakban is jól fogja viselni, de emiatt azért aggódom. Nem is a maga el által felállított elvárásokra gondolok, hanem a külső környezetből adódóakra. Az olimpia nagy részben mentálisan felkészülésen múlik, úgyhogy remélem kizárja majd a médiát és így a lehető legkevesebb hatással lesz majd rá. :grouphug:

 

Aug. 16-án is látjuk Yuzut, juhúú :) Az már biztos, hogy gyerekeknek tart majd edzésbemutatót. Szuper lesz, már most várom! :7562096:

Szerintem te is tudod, sajnos milyen a japán média.:yznotimpressed: Ha nem úgy teljesít nagyon letudják húzni. Ha meg nagyon jól akkor az egekbe emelik. A japán médiát én elég köcögnek tartom. Még a bolhából is elefántot csinálnak és hajlamosak nem tisztelni a sportolókat.
Igen, mindig mondja hogy van nyomás rajta. De most ez az olimpia más. Ugye címvédés a tét, ami nagyon-nagyon régen nem volt. Valószínűleg most a VB-n után sokan el is fogják várni tőle, hogy nyerje meg az olimpiát ami nem jó. Viszont Yuzu nagyon tud küzdeni. Én azt mondom, hogy nem lehetetlenség a címvédés de! Nagyon nagyon nehéz lesz!

Jaj azt én is nagyon várom!!!! Sokszor láttam, hogy úgy mennek utána a gyerekek, mint a kacsa mama után a kiskacsák. Olyan aranyos velük!:BeatingHeart: Nem tudom, hogy mennyire tartja még reálisnak az edzősködést, de az biztos, hogy a gyerekekkel jól kijönne.:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, sajnos könyörtelenek és kegyetlenek tudnak lenni... És nagyon részletekbe menően tudnak elemezni mindent. Emlékszel arra, hogy külön kielemezték képekkel illusztrálva, hogy mennyivel nőtt Yuzu izomzata a PW és LGC között? :laughing::facepalm:

 

Igen, egyetértek...nagyon nehéz lesz a címet megvédeni, de persze Yuzu mindent meg fog tenné azért hogy sikerüljön. Ha nagyon motivált és sikeréhes, akkor a legveszélyesebb az ellenfeleire. Ennek ellenére ez az olimpia tényleg más lesz, mindenkinek (pl. Briannek is. Nem volt olyan korisa akit olimpiai címvédésre kellett volna felkészítenie) Csak remélem, hogy ebből adódóan a mentális felkészülése is rendben lesz :smile:

Az augusztus 16-ai bemutatót én is alig várom. Imádni fogják a gyerekek, hogy vele korizhatnak majd együtt! :figure-skating-smiley: És ő is élvezni fogja, mert mindig jól bánik a gyerekekkel.:8232307:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sallycinnamon said:

Hát igen, sajnos könyörtelenek és kegyetlenek tudnak lenni... És nagyon részletekbe menően tudnak elemezni mindent. Emlékszel arra, hogy külön kielemezték képekkel illusztrálva, hogy mennyivel nőtt Yuzu izomzata a PW és LGC között? :laughing::facepalm:

 

Igen, egyetértek...nagyon nehéz lesz a címet megvédeni, de persze Yuzu mindent meg fog tenné azért hogy sikerüljön. Ha nagyon motivált és sikeréhes, akkor a legveszélyesebb az ellenfeleire. Ennek ellenére ez az olimpia tényleg más lesz, mindenkinek (pl. Briannek is. Nem volt olyan korisa akit olimpiai címvédésre kellett volna felkészítenie) Csak remélem, hogy ebből adódóan a mentális felkészülése is rendben lesz :smile:

Az augusztus 16-ai bemutatót én is alig várom. Imádni fogják a gyerekek, hogy vele korizhatnak majd együtt! :figure-skating-smiley: És ő is élvezni fogja, mert mindig jól bánik a gyerekekkel.:8232307:

Én arról teljesen lemaradtam. Az mikor volt? :D :D

 

Link to comment
Share on other sites

Wá, köszi! Most már dereng valami. :headdesk:

Egyébként irigylem a japánokat, hogy náluk ilyen szintem megy a műkori. Vannak náluk rendszeresen gálák, sok ilyen tájékoztató műsor, dokumentumfilmek, újságok, interjúk... Nem hiába olyan szakértő a japán közönség is. Mondhatni egy nemzeti sportág náluk a műkori. Persze ennek nagy hátránya a nagy népszerűség meg az elvárások. Nem Csak Yuzu irányába, de anno pl Dai-ra és Mao-ra is nagyon sok terhet pakoltak. Én úgy gondolom jobb, hogy Mao visszavonult. De szerintem későn tette, mert közvetlen a japán VB után kellett volna. Csak gondolom a szövetség egy kicsit még nyaggatta is, hogy maradjon.
Remélem, amikor eljön az ideje és Yuzu úgy érzi, hogy most már elég. Akkor normálisan elengedik őt. Megérdemel annyit, ha már ennyi mindent tett a japán műkorcsolyáért, hogy saját maga dönthesse el, mikor van itt az ideje. Különben is amit, elért, nagyon nagyon részét más úgyse fogja már utána csinálni, mert nagyon sok mindenben ő volt az első aki véghezvitte. És ez azért teljesen más, mintha valaki csak utána csinálná. Ugye érted?:4chsmu1:

Link to comment
Share on other sites

(Nem mintha nem lehetne elemezni akár hosszabban is hol mennyit fejlődött az izomzata...):embSwan:

 

Hát igen, gálázásból jelenleg a világon csak a japánok tudnak ennyi pénzt csinálni. És a műkorcsolyban nagyon felkészültek a médiában is. Fantasztikus az a sok-sok újság és magazin is amit mindig kiadnak (gondolkodom, hogy be kellene szerezni egy párat belőlük...még ha ingem-gatyám is rámegy :xD:)

És igen, azóta sok terhet pakolnak a korcsolyázóikra amióta ilyen népszerű a sportág arrafelé. Emlékszem mikor elkezdtem nézni, még csak Takeshi Honda volt a kimagasló korcsolyázójuk...aztán jött Daisuke és Oda, majd a juniorok között berobbant Mao. És közben karrierje végére a legjobb eredményeket érte el Shizuka is, akinek az olimpiai aranya végleg sok mindent megváltoztatott Japánban. Még jobban tisztelem Yuzut azért, hogy nem egy erős műkorcsolyázó térségből, hanem egy gondokkal küszködő kisvárosból, Sendaiból volt képes oda eljutni, ahova. :bow:

 

Teljesen értem. :) Sosem lesz olyan, aki ennyi mindent elsőként hajtott végre. Abban mindig ő marad majd az első, és az etalon.

És akárki jön is majd utána, az már csak maximum leutánozni - vagy inkább megközelíteni -  tudja a technikai teljesítményét. De valami úgyis hiányozni fog majd. Mert egy olyan teljes korcsolyázó, mint ő, úgysem lesz még egy. :8232307:

Link to comment
Share on other sites

Oh, nekem Yuzu önéletrajzának első kötetet van. Igaz, hogy egy kukkot nm értek belőle, de megrendeltem és a képek szépek. :D És egy kicsit jótékonykodtam is. :smile::BeatingHeart:
Meg náluk az elit műkorisok nagyon jól megtudnak élni. Biztos van mit Yuzunak is a tejbe aprítani. Annyi reklámszerződés meg mi egymás után...

Valakivel egyszer azt beszéltük, akkor még Yuzu nem volt olimpiai bajnok. Hogy mekkora fricska lenne már a nagy japán koris városoknak, ha az első női olimpiai bajnok után a férfi is Sendai-ból való lenne. Annak az oli bajnoki címnek nagyon nagy értéke lett, főleg a katasztrófa után. Nagyon sokan szeretik és tisztelik főként a nehéz helyzetben lévő területeken. Egy kis öröm nekik. jaj szegényeket úgy sajnáltam. Főleg mikor az egyik dokumentumfilmben a bácsika azt mondta, hogy ő mindenét elvesztette szószerint. Hát a szívem szakad meg szegényekért. És úgy tűnik, hogy a kormány nem is nagyon akar foglalkozni velük, inkább rendeznek olimpiát. Pedig azt a sok pénzt lehetne lakásépítésekre, segélyekre fordítani.
Én ezért haragszom a leginkább.:97:

Link to comment
Share on other sites

Én Irene kesztyűt is szívesen vennék, mert azt lehet hordani is, aranyos és még jó célra is menne a pénz :) 

 

Japánban tényleg nagyon jól megélnek a korisok, ott valahogy ki van találva eleve, hogy aki nagyon jó az adott sportágban, azért sorban állnak a legkülönfélébb cégek, hogy reklámoztassanak velük mindenfélét. Yuzu minden szempontból egy főnyeremény, nemcsak sikeres de még szuper megnyerő is, és akkora rajongóbázisa van, hogy minden amit reklámoz azonnal el is fogy. Minden marketinges álma lehet :space:

Az nagyon nagy dolog, hogy mindkét olimpiai bajnok Sendaiból jött. Sokkal több nehézséggel kellett megküzdenie Yuzunak, mint azoknak akik jóval jobb körülmények között tanultak meg korcsolyázni és edzettek. Arról nem is beszélve, hogy mindezek után miket kellett átélnie 2011-ben Yuzunak és mindenkinek aki Sendaiban edzett...:cry: 

Sendai eleve egy szegényebb részen helyezkedik el Japánban, és ez óriási veszteség hogy őket sújtotta a katasztrófa. Az olimpiai rendezés biztos sok pénzt hoz azért a japánok kasszájába, de valószínűleg a pénz úgyis Tokióra megy majd...

 

A szívem megszakad most is amikor azokat a dokumentumfilmeket újranézem. Nem csoda, hogy annyian tisztelik és szeretik Yuzut - van miért. :BeatingHeart:

Link to comment
Share on other sites

Igen. :) Mondjuk a könyvet is az egyik ismerősöm segítségével rendeltem, mert nincs ilyen pay-pal kártyám, ne ki meg volt.

Nem is beszélve arról, hogy 2006 tájékán egyszer már bezárt a Sendai jégpálya azt hiszem anyagi nehézségek miatt. Akkor Arakawa támogatta tovább a jégpályát, most pedig már Yuzu is. Nagyon szép gesztus, látszik hogy nagyon szereti azt a helyet és a szívén viseli, hogy a gyerekek tudjanak tovább korcsolyázni.
Nem lepődök meg hogy annyira szeretik őt. Nem csak mint korcsolyázó, de mint ember is csodálatos!:BeatingHeart:
Ő biztos, hogy a verseny karrierje befejeztével is jól meg fog élni. Sok reklám meg gálázás. :) meg is érdemli. Ő keményen megdolgozott ezért.
Azt hiszem, hogy jelenleg a japán műkorisok közül neki van a legnagyobb reklámértéke.:happydance:

Link to comment
Share on other sites

Micsoda szerencse tényleg, hogy Arakawa 2006-ban megnyerte az olimpiát, és így tudta támogatni a Sendai-i jégpályát. Persze, ha nem aranyat, hanem ezüstöt vagy bronzot nyer, akkor is keresett volna annyit, hogy valamennyivel tudta volna támogatni őket, de biztos nem annyival, amennyivel az arannyal sikerült. Sok-sok ilyen tényező kellett ahhoz, hogy Yuzu sikeresen folytatni tudta a karrierjét, és ez az egyik, ami meghatározó volt. És szerencsére most pedig már Yuzuru is olyan helyzetben van, hogy tudja támogatni a jégpályát, ő tényleg nagyon szívén viseli a sorsukat :8232307: Egy igazi kis angyal :0014:

Az biztos, hogy van mit a tejbe aprítania :) A jelenlegi korisok közül (nemcsak japán) neki van a legnagyobb reklámbevétele. Csak Mao előzte meg őt az utóbbi években. De azon sem csodálkoznék, ha Yuzu jövőre leelőzné Maot is.

Link to comment
Share on other sites

Igen. Hiszen ha belegondolunk, hogyha nem lettek volna emberek akik támogatják, akkor nagy eséllyel mi sem láthattuk volna korcsolyázni és ilyen sikereket elérni.
Én külön azt szeretem benne, hogy mindig szerény. Nem olyan aki egy-egy nagyobb siker után totál elszáll magától és veri a mellét, hogy na akkor ki az isten? Mert volt már ilyen másnál. Csak ott meg tudod fentről lehet a legnagyobbat esni. :laughing:
Nem, Yuzu megmaradt szerénynek és kedvesnek. Őt jobban foglalkoztatja, hogy mindig tökéletesen fusson a versenyeken. De hát ez meg nem lehetséges, hiszen ő is ember na. Ráadásul nem akármilyen körülmények vannak körülötte.
De le a kalappal előtte, minden tiszteletem az övé.:5918bda810b8d_0004(1):

Kíváncsi leszek a következő szezonban mivel fogja borzolni az idegeinket. Nem lesz unalmas szezon, az tuti.:gaah:

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...