Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

7 hours ago, Guza said:

... csak vicceskedtem :rofl3:

 

Az jó, mert én is nagyon szeretek vicceskedni    :lol:

 

2 hours ago, sallycinnamon said:

A "lécci" pedig valóban a légy szíves/légyszi internetes nyelvben használt, rövidített verziója. Nagyon sok ilyen rövidítés alakult ki a magyar nyelvben, ami szerintem először az SMS-ek elterjedésével tört elő, aztán az internet térnyerésével ez csak tovább mélyült.

 

Hát azért nem hallottam eddig, mert én ugyan otthon és a növéreimel magyarul beszélek /telefonálok, de 'kivülállókal' majdnem kizárolag németül és angolul szoktam kommunikálni, többek között a lányomal is németül beszélünk/ írdogálunk. És azonkivül már 'vénasszony' vagyok és nem is nagyon használom a mai modern közlési módokat (nincs is smartphone-om, csak egy régi kis mobilom ami még nagyon jó egy pár felhivásra meg SMS-re), én sokkal szivesebben telefonálok meg email-ezek ... vagy Yuzu forumon társalgok  :wink2: .

Még a németben és angolban se nem ismerem az összes ilyen ujfajta kifejezést  :shrug:  

..... de szivesen tanulok új dolgokat  :yes:  ..... már amennyire a 'vén' agyam képes felfogni és megjegyezni :giggle:

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Beatrice said:

 

Az jó, mert én is nagyon szeretek vicceskedni    :lol:

 

 

Hát azért nem hallottam eddig, mert én ugyan otthon és a növéreimel magyarul beszélek /telefonálok, de 'kivülállókal' majdnem kizárolag németül és angolul szoktam kommunikálni, többek között a lányomal is németül beszélünk/ írdogálunk. És azonkivül már 'vénasszony' vagyok és nem is nagyon használom a mai modern közlési módokat (nincs is smartphone-om, csak egy régi kis mobilom ami még nagyon jó egy pár felhivásra meg SMS-re), én sokkal szivesebben telefonálok meg email-ezek ... vagy Yuzu forumon társalgok  :wink2: .

Még a németben és angolban se nem ismerem az összes ilyen ujfajta kifejezést  :shrug:  

..... de szivesen tanulok új dolgokat  :yes:  ..... már amennyire a 'vén' agyam képes felfogni és megjegyezni :giggle:

 

Érthető, hogy te emiatt az okok miatt ezeket az új kifejezéseket már nem ismered. De a jelentésüket általában ki lehet következtetni :) Egy jó részüket amúgy már csak a fiatalok használják. Néha én is csodálkozva figyelem, hogy pl. a nálam 20 évvel fiatalabbak mennyi angolból átvett szót használnak, ami elképzelhetetlen lett volna akkor amikor én fiatalabb voltam. 

Link to comment
Share on other sites

Időnként én is csak kapkodom a fejem :shrug:, és gyakran meg is nézem az interneten :laughing:, vagy visszakérdezek, hogy hm???, amikor angolból átvett slang-et, főként amikor rövidítést használnak. A lányom nagyon gyakran használja és fiatalabb ismerősök is, úgyhogy kénytelen vagyok én is felzárkózni, ha érteni akarom amit írnak. A twitteren és itt a fórumon is gyakran előfordul az angol rövidítés, de lassan megszokom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Yuzu újra a Cricket Clubban :) (Corey Circelli instagram story-jából)

Már több, mint három éve (2020. februárja), hogy Yuzu utoljára Torontoban volt. Biztos sok dolga lehet, talán még a lakás is megvan, ahol lakott - közte Micimackóval, amit eredetileg otthagyott, mikor a Covid kitörése miatt nagyon gyorsan kellett összepakolni és hazautazni - és talán készül majd új koreográfia is David Wilsonnal, ha már ott van. A Fantasy on Ice-ig még egy hónap van hátra.

 

Fufzrx9aQAAi0VF?format=jpg&name=large  FufzsCTaYAAeSGQ?format=jpg&name=large

Link to comment
Share on other sites

Nagyon aranyos képek. :girlsigh:Biztosan jó lehet visszamenni oda, ahol sok évig edzett. Úgy láttam, hogy van pár friss videó is, ahogyan együtt edz a többi TCC-sekkel. Remélem még több ilyet is láthatunk. 

És milyen érdekes, hogy (a média szerint) pontosan 11 évvel azután, hogy elkezdett Torontóban edzeni, látogatott el újra a TCC-hez. Biztosan nem véletlen.

Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit korcsolyázik a FOI-on. Gondolom lesz új program is, együttműködés valamelyik zenésszel. Ti mit gondoltok?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guza said:

Nagyon aranyos képek. :girlsigh:Biztosan jó lehet visszamenni oda, ahol sok évig edzett. Úgy láttam, hogy van pár friss videó is, ahogyan együtt edz a többi TCC-sekkel. Remélem még több ilyet is láthatunk. 

És milyen érdekes, hogy (a média szerint) pontosan 11 évvel azután, hogy elkezdett Torontóban edzeni, látogatott el újra a TCC-hez. Biztosan nem véletlen.

Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mit korcsolyázik a FOI-on. Gondolom lesz új program is, együttműködés valamelyik zenésszel. Ti mit gondoltok?

 

Szerintem is lesz új program és a FaOI-on szokott a meghívott zenészekkel együttműködés lenni. Igazából csak azért jutott eszembe David Wilson, mert a show-kra, gálákra ő gyakrabban koreografál neki, de lehet, hogy más koreográfus jön inkább szóba, majd meglátjuk. :) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...