Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

Sziasztok!
Látom hogy egy ideje már nem írtatok de akkor én ezt most megteszem :) (hátha kicsit többen leszünk).

Na szóval: Én mostanában ismertem meg Yuzut, és a műkorcsolyát is. Megnéztem a Yuri on ice című animét és a youtube feldobott egy videót Yuzuról. Engem régen igazából nem nagyon érdekelt a kori (elnézegettem de nem értettem a lényegét és egy idő után meg is untam) de rögtön beleszerettem abba ahogy korizik. Azóta próbálok róla több dolgot megtudni és kicsit informálódni a kori világáról is. Most éppen azt adtam fel magamnak háziba hogy megtanuljam az ugrásokat (a nevüket meg hogy hogy is néznek ki)n :68468287:. De egyre többet tudok Yuzuról és koriról is :) .

Tudtok valamit arról hogy milyen tervei vannak 2019-re? Mert mivel mostanában fedeztem fel azt hogy ő létezik (bánom hogy csak most :( ) ezért még nem élhettem át a szurkolás örömét :) . Mindenképpen fogok neki ha lesz valamilyen versenye :67638860:.
Még egy kérdés: Jól tudom hogy egy esés következtében kiújult a tavalyi sérülése ezért nem fog idén versenyezni?

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, iluj53 said:

Sziasztok!
Látom hogy egy ideje már nem írtatok de akkor én ezt most megteszem :) (hátha kicsit többen leszünk).

Na szóval: Én mostanában ismertem meg Yuzut, és a műkorcsolyát is. Megnéztem a Yuri on ice című animét és a youtube feldobott egy videót Yuzuról. Engem régen igazából nem nagyon érdekelt a kori (elnézegettem de nem értettem a lényegét és egy idő után meg is untam) de rögtön beleszerettem abba ahogy korizik. Azóta próbálok róla több dolgot megtudni és kicsit informálódni a kori világáról is. Most éppen azt adtam fel magamnak háziba hogy megtanuljam az ugrásokat (a nevüket meg hogy hogy is néznek ki)n :68468287:. De egyre többet tudok Yuzuról és koriról is :) .

Tudtok valamit arról hogy milyen tervei vannak 2019-re? Mert mivel mostanában fedeztem fel azt hogy ő létezik (bánom hogy csak most :( ) ezért még nem élhettem át a szurkolás örömét :) . Mindenképpen fogok neki ha lesz valamilyen versenye :67638860:.
Még egy kérdés: Jól tudom hogy egy esés következtében kiújult a tavalyi sérülése ezért nem fog idén versenyezni?

 

Szia!

 

Üdv a fórumon! :)  Igen, kicsit leült a topic de én is örülnék ha aktívabb lenne megint. :) Minél többen drukkolunk Yuzunak, annál jobb! <3 

 

Ha szeretnéd megtanulni az ugrásokat, akkor sok minden van ami segíthet neked ebben. Van egy-két magyar cikk is erről (pl. ez, a végén még teszt is van! http://lelato.transindex.ro/aktualis/20180119-eloszlatjuk-a-mukorcsolya-misztikumat-bevezetes-az-ugrasokba), vagy ha nem gond az angol, akkor sok minden elérhető angolul is. Igazából az nagyon sokat segít, ha minél több korit nézel (akár az ugrásokat lelassítva is youtube-on pl) és esetleg hozzánézed a protokollokat, amiket minden verseny után közzétesznek és elérhetőek a neten; azokban benne van minden elem sorban, ahogy a versenyző megcsinálta őket az adott versenyen.

 

Ami Yuzu idei szezonját és a sérülését illeti: hasonló helyen sérült meg a lába mint tavaly (a jobb bokája érintett) de mégsem teljesen ugyanaz a sérülés. A Grand Prix Döntőn és a japán bajnokságon nem indult el decemberben, viszont a márciusi világbajnokságra nevezte a japán szövetség és készül a versenyre. :) 

A 2019/2020-as szezonról pedig épp a mai nap nyilatkozott, tervei, hogy induljon a Grand Prix szezonban és szeretné megnyerni a Grand Prix Döntőt is amit sajnos az elmúlt két évben ki kellett hagynia. A legfőbb célja pedig a négyfordulatos Axel megugrása versenyen. A hat fajta négyfordulatos ugrás közül ötöt ugyanis bemutattak már versenyen, csak az Axelt soha nem ugrotta még meg senki, mert az az egyetlen ugrás, ami nem négy, hanem 4.5 fordulat a levegőben (az Axelt nevezik az ugrások királyának, nem ok nélkül ;) ). Yuzunak nagyon erős ugrása a tripla Axel. Ha valakinek, neki sikerülhet, ha egészséges marad de ez egy óriási kihívás számára is.

Link to comment
Share on other sites

Köszi, sokat segítettél.
Egyébként azt a cikket én is pont akkor láttam amikor írtam ide :) .
Na, akkor megy majd a nagy szurkolás neki.

Egyébként nem teljesen ide tartozik de te(/ti) mennyire tudtok korizni? Én most próbálkozok vele:68556365:.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, iluj53 said:

Köszi, sokat segítettél.
Egyébként azt a cikket én is pont akkor láttam amikor írtam ide :) .
Na, akkor megy majd a nagy szurkolás neki.

Egyébként nem teljesen ide tartozik de te(/ti) mennyire tudtok korizni? Én most próbálkozok vele:68556365:.

 

Nem sok cikk van magyarul de az az egyik legrészletesebb, és így gifekkel meg teszttel együtt jól lehet belőle tanulni első lépésként. :) 

 

Bár régóta követem a versenyeket és a sportot, de sose éreztem nagy vágyat arra, hogy korcsolyázzak is, valószínűleg mert nagyon rossz egyensúlyérzékem van, és a hátam sincs jó állapotban. Úgyhogy nagyon ritkán merészkedem csak jégre. :) De viszont annál nagyobb lelkesedéssel nézem <3 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iluj53 said:

Köszi, sokat segítettél.
Egyébként azt a cikket én is pont akkor láttam amikor írtam ide :) .
Na, akkor megy majd a nagy szurkolás neki.

Egyébként nem teljesen ide tartozik de te(/ti) mennyire tudtok korizni? Én most próbálkozok vele:68556365:.

Szia! :tumblr_m9gcv6So5s1qzckow:

Én nagyon szeretek korizni, bár nagyon örülök, ha állva maradok :laughing: Az előre felé menetel egyre jobban megy, és nagyon ritkán, amikor a jóisten is úgy akarja, akkor tudok hátrafelé is menni :happy0007:De beszereztem saját korit még az elején, így nem kell folyton kölcsönözni :tumblr_inline_n0o1ffHUs91qid2nw:

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon régen voltam utoljára, és akkor is csak sétálgattam a jégen (ekkor lehettem kb. 3 éves). Szóval elhatároztam hogy most amennyire csak tudok megtanulok korizni :grin:.

Ma voltam és a végére (3 órát voltam a pályán) már tudtam előre menni és megállni. Úgyhogy megyek holnap is és majd próbálkozok :). És igen én is vettem már most korit mert így kényelmesebb is mint a bérelt korikkal, meg pénzbe is jobban kijövök. 

Link to comment
Share on other sites

Nekem az első koriélményem nem volt valami fényes, sürgősségi lett a vége (semmi komoly, végül csak megzúzódott a jobb karom), aztán nem volt annyi lehetőségem menni, és amikor meg akartam, akkor valami mindig meggátolta (hatalmas hóesés, csúszós utak, betegség...). 2016-ban korifan lettem, 2017-ben beszereztem az első korimat és azóta mindig megyek barátokkal/családdal, amikor csak tehetem :67638860: Holnap is megyek, két vizsga között jó kikapcsolódás :peek:

Link to comment
Share on other sites

Nekem szerencsére nem lett most semmi bajom, úgy rendesen csak egyszer estem el. Aztán utána még vagy hatszor estem volna csak megmentett a mellettem lévő palánk, mondjuk egyszer bele is vertem elég erősen a kezem az azért szép lila lett :D .

Hát...nekem meg majd az lesz a baj hogy nem nagyon tudok kivel menni, mert a tesóm nem él velünk (szüleim nem koriznának az biztos:/), barátaimat meg csak ritkán tudom rávenni. De nem baj majd megoldom egyedül :67638860:.

Link to comment
Share on other sites

A palánk életmentő tud lenni :D Én korifanná tettem az egyik barátnőmet és a moly.hu-n megismertem pár barátot és velük megyek mindig :D Tavaly, amikor mentünk, apa nem akart beszállni a korizásba, úgy volt vele, hogy majd csak néz minket, aztán ivott egy forralt bort és mindjárt bátrabb lett :happy0007:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...
6 hours ago, YuzuYuu said:

Sziasztok! :)

Most találtam meg az oldalt, és be kell valljam nagyon megörültem mikor megláttam, hogy van Magyar sarok is :D 

Látom egy ideje inaktív ez a kis sarok.. remélem majd később visszatér az aktivitás :9:

 

 

Szia! :tumblr_inline_n18qraikFP1qid2nw:

Örülök, hogy rátaláltál az oldalra, üdv a fórumon :)  Épp a minap gondoltam arra, hogy nagyon rég nem írt ide senki és jó lenne ha újra lenne egy kis aktivitás. Talán majd a világbajnokság közeledtével még valaki betéved ide és ír. 

Hogy találtad meg amúgy a fórumot? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, YuzuYuu said:

Interneten keresgéltem még a Grand Prix Final-ről felvételeket, és beadta ezt az oldalt :D

Nagyon meg voltam lepődve hogy ilyen is van, természetesen egyből felregisztráltam :67638860:

 

Helyes :) :thumbsup:

Azért is van videótárunk, hogy sok felvétel megmaradjon akkor is, ha esetleg a YouTube-ról törlésre kerülnek vagy esetleg ha fel sem lehet őket tölteni szerzői jogi okok miatt. Természetesen Yuzun van a fókusz de vannak más videók is.

Akkor ezek szerint nézted a Grand Prix Döntőt?

 

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...