Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

Én is nagyon örülök a Chopinnak, nem hiszem hogy volt valaha olyan programja Yuzunak ami a jobban illet volna hozzá - az a program hozta ki eddig belőle a legjobb kvalitásait. :bow: A cél az olimpiai szezonban biztos az lesz, hogy minél tökletesebben fussa meg a rövidet lehetőleg minél többször. A rövid programmal sokat lehet nyerni, de veszíteni is. Ha ő ebben a programban érzi a legjobban magát, és a bírók is nagyon elismerik, akkor nem látom problémának, hogy visszaveszi a Chopint. Főleg úgy, hogy rengeteg idő van még átdolgozni, és ki tudja végül mi lesz majd a végső verzió (biztos, hogy más mint amit látunk, de talán a Chopin 1.0-hez lesz hasonló).

 

Igen, egy 4Lo-3T sem teljesen kizárt.  Azt én sem hiszem most, hogy a rövidben behozná a 4Lz-ot, egyelőre túl rizikósnak látszik, de meglátjuk. Ha meg is ugorja, azt inkább a kűrben fogja tenni.

Link to comment
Share on other sites

On 2017. 05. 28. at 13:59, sallycinnamon said:

Én is nagyon örülök a Chopinnak, nem hiszem hogy volt valaha olyan programja Yuzunak ami a jobban illet volna hozzá - az a program hozta ki eddig belőle a legjobb kvalitásait. :bow: A cél az olimpiai szezonban biztos az lesz, hogy minél tökletesebben fussa meg a rövidet lehetőleg minél többször. A rövid programmal sokat lehet nyerni, de veszíteni is. Ha ő ebben a programban érzi a legjobban magát, és a bírók is nagyon elismerik, akkor nem látom problémának, hogy visszaveszi a Chopint. Főleg úgy, hogy rengeteg idő van még átdolgozni, és ki tudja végül mi lesz majd a végső verzió (biztos, hogy más mint amit látunk, de talán a Chopin 1.0-hez lesz hasonló).

 

Igen, egy 4Lo-3T sem teljesen kizárt.  Azt én sem hiszem most, hogy a rövidben behozná a 4Lz-ot, egyelőre túl rizikósnak látszik, de meglátjuk. Ha meg is ugorja, azt inkább a kűrben fogja tenni.

 Igen. Ebben a programban minden benne van, ami Yuzu. Ismételten leborulok Buttle előtt.:bow::bow: Annyira, de annyira jól ráérez, hogy mi áll jól Yuzunak. Eddig 3 rövidet koreografált neki, de egyikben sem csalódtam. Imádom a Buttle féle rövidjeit és hát Chopin a szerelem.:BeatingHeart: Biztos vagyok benne, hogy ők ketten megint valami különlegeset hoznak ki belőle, ha összedugják a fejüket. Talán ennyire jó páros csak a Yuna Kim-David Wilson volt. A Wilson programok rettentő mód jól álltak Yunának. Kár is lett volna, ha más koreografált volna neki.
Itt tényleg csak a bírók lesznek kérdésesek, meg hogy tudni fogja-e tisztán futni ezt a rövidet. Kicsit olyan biztonsági program mint anno a Parisienne Walkways volt. De ha azt vesszük, neki óriási tétje van az olimpián. Egy olimpián címvédés nem kis dolog lenne....

Én kicsit félek attól a 4lz-tól, de ahogy Yuzut ismerjük... nem lehetünk semmiben 100% biztosak. Kis őrültke.:facepalm: Tényleg néha már a fejem fogom miatta

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, ser22 said:

 Igen. Ebben a programban minden benne van, ami Yuzu. Ismételten leborulok Buttle előtt.:bow::bow: Annyira, de annyira jól ráérez, hogy mi áll jól Yuzunak. Eddig 3 rövidet koreografált neki, de egyikben sem csalódtam. Imádom a Buttle féle rövidjeit és hát Chopin a szerelem.:BeatingHeart: Biztos vagyok benne, hogy ők ketten megint valami különlegeset hoznak ki belőle, ha összedugják a fejüket. Talán ennyire jó páros csak a Yuna Kim-David Wilson volt. A Wilson programok rettentő mód jól álltak Yunának. Kár is lett volna, ha más koreografált volna neki.
Itt tényleg csak a bírók lesznek kérdésesek, meg hogy tudni fogja-e tisztán futni ezt a rövidet. Kicsit olyan biztonsági program mint anno a Parisienne Walkways volt. De ha azt vesszük, neki óriási tétje van az olimpián. Egy olimpián címvédés nem kis dolog lenne....

Én kicsit félek attól a 4lz-tól, de ahogy Yuzut ismerjük... nem lehetünk semmiben 100% biztosak. Kis őrültke.:facepalm: Tényleg néha már a fejem fogom miatta

 

Szerintem is mindhárom Jeff által koreografált program zseniális, valahogy nagyon jól ráérez Jeff, hogy mi áll jól Yuzunak :0011: És igen, biztos, hogy valami nagyon különleges dolog fog kisülni belőle majd nyár végére. Már nagyon várom. Tudom, hogy lehetnek hátrányai annak, hogy visszaveszi ezt a programot, de én nagyon örülök neki, mert tényleg nem áll neki jobban más, mint ez. :bow: A szombaton előadott Chopin is milyen elképesztően gyönyörű volt...:8232307:

 

A tét itt is megvan, mert mindenki olyan tökéletességet vár el tőle, mint amilyen a '15-ös NHK-n és a GPF-en és a tavalyi vb-n volt.Szóval nagyon magasan van a léc, még akkor is ha könnyűnek tűnik, hogy újra erre korcsolyázik majd. Viszont az, hogy ismerős már a program, mégiscsak előny lehet. A zsigereiben benne vannak már a mozdulatok és ez majd fontos helyzetekben döntő lehet. :happy:

Amúgy még azt is el tudom képzelni, hogy a show-k után eszükbe jut valami más, és mégiscsak új programot csinálnak Jeff-fel. Nem tartom valószínűnek ezek után, de még ez is benne lehet a pakliban. :popcorn: Kicsit szokatlanok voltak a körülmények, ahogy bejelentették ezt az egészet, és Yuzutól sem hallottam még teljes megerősítést - elég lett volna, ha augusztusban bejelenti, hogy visszaveszi a Chopint. Miért pont most tették ezt? :scratch2:

 

A 4Lz-tól persze én is félek. :facepalm:  Én csak remélem, hogy vigyáz az egészségére, annál nincs fontosabb. Szerencsére tavaly a sérülést követően jól adaptálta a 4Lo-t, és a stabil 4T-vel sem volt probléma, csak a 4S-3T kombinációval volt baj. Remélem, hogy ha úgy dönt, hogy sikeresen halad a lutz-cal és beleteszi majd a programjába, akkor olyan sikeresen megugorja mint a loopot ebben a szezonban. :snonegai:

Link to comment
Share on other sites

Na ezen már én is gondolkoztam, hogy Yuzu nem szólt egy semmit a rövidről. nem is értettem, és furának is tarom az egész szitut. De mindenki olyan biztos benne, hogy visszaveszi a Chopint. Meg erre cáfolás sem volt. Másrészről, ha nem venné vissza, akkor meg miért gyakorolná teljes elrendezéssel gálán? Meg a koreográfia sem lenne megváltoztatva. De meg van változtatva nem is kicsit. Aztán ezt a programot igazából titkolni sem kell, hiszen mindenki ismeri.
Na de azért furi mégis.

Néztem a GP beosztásokat. Shoma Nem kapott meghívást az NHK-ra. Látod? Én mondtam hogy a pénz beszél meg a népszerűség. Yuzu japán versenyein ha lehetne még a lépcsőn is ülnének.

Link to comment
Share on other sites

Még az is lehet, hogy Kobe-ban és Niigatában másokat ad elő, aztán hadd egye a rajongókat az izgalom, hogy most akkor mi is lesz a rövidprogrammal :rofl:

Majd meglátjuk mi lesz. De gondolom hamarosan Yuzuru is megszólal majd az ügyben :space:

Igazad van, a JSF-nek úgy tűnik tényleg az a legfontosabb, hogy a legnépszerűebb versenyző induljon az NHK-n (és egyben aki a legtöbb $$$-t viszi a házhoz).

Kíváncsi leszek a CoR-ra is, mert már nagyon-nagyon rég nem volt azon a versenyen.  :grouphug:

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sallycinnamon said:

Még az is lehet, hogy Kobe-ban és Niigatában másokat ad elő, aztán hadd egye a rajongókat az izgalom, hogy most akkor mi is lesz a rövidprogrammal :rofl:

Majd meglátjuk mi lesz. De gondolom hamarosan Yuzuru is megszólal majd az ügyben :space:

Igazad van, a JSF-nek úgy tűnik tényleg az a legfontosabb, hogy a legnépszerűebb versenyző induljon az NHK-n (és egyben aki a legtöbb $$$-t viszi a házhoz).

Kíváncsi leszek a CoR-ra is, mert már nagyon-nagyon rég nem volt azon a versenyen.  :grouphug:

 

Hát én nem is tudom mit csinálnék, ha kiderülne, hogy mégsem veszi vissza Chopint. Pedig már minden felé beharangoztam.:ohno: Néha gondoltam már arra, is hogy nem-e ezt egy ember kitalálta és kb 5 másodperc alatt végigszaladt a világhálón és már természetes, hogy visszaveszi. Nagy kopp lesz ha mégse. :snkuyashii:De én is úgy gondolom, hogy nem véletlen gyakorolja gálán. Jó ha látja, hogy közönség előtt is, hogy képes futni azt a programot. Valahogy én is úgy vélem, hogy a kűrje az teljesen új lesz. És azt augusztusig nem is fogja elárulni. Majd augusztus elején várhatjuk a híreket.:smiley-scared007:

Yuzu azért rengeteg pénzt visz a JSF-nek. Ami vele kapcsolatban megjelenik, azt elkapkodják. A jegyeket is lefogják. Az biztos, hogy full teltházas lesz az NHK. Meg a japánok szeretik, ha hazai pályán versenyzik.
Nem hiába ő egy nemzeti kincs már.:heart: Hát Oroszország csak szerencsét hoz neki. :D

Link to comment
Share on other sites

Most már tárgytalan azon gondolkodni hogy tényleg ez lesz-e a programja, mert ma Yuzu nyilatkozott a Chopin-ről, s most már én sem kételkedem benne, hogy erre fog futni jövőre. :7562096:

Úh, ez a vasárnapi tiszta verzió, amit ma feltöltöttek a netre, azt szavakba sem lehet önteni! :heart::heartpound::love: Csodálatos...

Mennyivel érettebb és másabb már most ez a program, mint amilyen akár volt a tavalyi VB-n, nem is beszélve a 2014/15-ös szezonbeli előadásairól?

A mai nyilatkozatában az mondta, hogy a VB-n Hope and Legacy után rájött, hogy még mindig van egyfajta befejezetlen "küldetéstudat" benne ami a balladát illeti, és ez a zene utáni sóvárgásban fejeződik ki benne (a lényleg valami ilyesmi volt). Azaz, hogy azt érezte, hogy még jobban is elő tudná adni a programot mint ahogy azt régen tette. És miután erre rájött, minden olyan magától értetődő lett. Emellett azt is mondta, hogy ez a zene emeli ki a legjobban a korcsolyázásának kvalitásait, amivel 100-ban egyet tudok érteni.

Remélem, maradéktalanul örül neki hogy visszaveszi a programot.

Biztos, hogy az is közrejátszhatott a döntésében, hogy ez a program biztonságérzetet ad neki - ez magából a programból s a zenéből adódik szerintem, meg abból, hogy nagy sikereket ért el vele. És ez az olimpiai szezonban egy fontos szempont.

 

Már nagyon várom, milyen lesz Kobéban a Chopin, s azt is, hogy mást is előad majd-e? :smiley-dance018:

Link to comment
Share on other sites

Hát nem gondoltam volna, hogy lehet ezen a Chopin programon még egy szintet emelni, de ő megtette. Jobban imádom mint az előző verzióit és alig várom már, hogy versenyen is láthassam.:BeatingHeart::BeatingHeart: Na és ott van a kűr, amiről még nem tudjuk mi lesz. Nagyon kíváncsi vagyok rá és augusztusig akkor lyuk fog keletkezni az oldalamon mint a galaxis.:smiley-sick030:
Sajnálni fogom, ha egyszer visszavonul majd. De meg is értem, mert ő sem versenyezhet örökké. csak remélem, hogy a magánéletben is boldog lesz majd és látni fogjuk jégen, jég közelben vagy épp a TV-ben mint kommentátor/szakértő. Ez is olyan bizonytalan dolog. De bármi is lesz majd elfogadom. Legalábbis megpróbálom.:popcorn:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, ser22 said:

Hát nem gondoltam volna, hogy lehet ezen a Chopin programon még egy szintet emelni, de ő megtette. Jobban imádom mint az előző verzióit és alig várom már, hogy versenyen is láthassam.:BeatingHeart::BeatingHeart: Na és ott van a kűr, amiről még nem tudjuk mi lesz. Nagyon kíváncsi vagyok rá és augusztusig akkor lyuk fog keletkezni az oldalamon mint a galaxis.:smiley-sick030:
Sajnálni fogom, ha egyszer visszavonul majd. De meg is értem, mert ő sem versenyezhet örökké. csak remélem, hogy a magánéletben is boldog lesz majd és látni fogjuk jégen, jég közelben vagy épp a TV-ben mint kommentátor/szakértő. Ez is olyan bizonytalan dolog. De bármi is lesz majd elfogadom. Legalábbis megpróbálom.:popcorn:

 

Én is ezt gondolom. És hol van még a szezon eleje! A nagybetűs CSODA lesz az, amint látni fogunk majd a következő szezonban! :8232307::8232307::8232307:

 

Tudom, messzi van még az augusztus, de addig legalább lesz még két show, így legalább júniusban lesznek még hírek :) Utána unalmasabb lesz, de akkor majd arra gondolok, hogy Yuzu szorgalmasan edz és kihasznál minden napot, hogy a lehető legalaposabban készüljön fel az olimpiai szezonra. És hála az internetnek, képes vagyok lefoglalni magam addig is tucatnyi videó nézéssel, legyen az versenyprogram, gála, vagy dokumentumfilm :laughing:

Emellett most egy google doksin is dolgozom, Yuzu statisztikáin 2010-től kezdve: lesz benne ugrási statisztika %-ban, átlag pontszámok (GOE, TES, PCS), és minden versenyen teljesített elemet felvezetek rá, bár egyelőre az ugrásokat teszem csak bele. Ezzel most jól elvagyok :)

Szeretnék még rajzolni is, amire eddig nem volt időm, de remélem 1-2 alkotást sikerül csinálnom a nyáron.

 

Én még nem szeretnék a visszavonulására gondolni. Tudom, hogy nemsokára eljön az idő - remélem azért, hogy mégsem a következő szezon végén - de még odébb van. Jobb, ha minden nap arra gondolok hogy mennyire örülök hogy még korcsolyázik, s ez a lényeg most.

Abban pedig biztos vagyok, hogy bármit fog csinálni, azt élvezni fogja, legyen az a végzettségvel kapcsolatos munka, vagy bármi ami korcsolyával kapcsolatos :smile:

Link to comment
Share on other sites

On 2017. 06. 04. at 15:57, sallycinnamon said:

 

Én is ezt gondolom. És hol van még a szezon eleje! A nagybetűs CSODA lesz az, amint látni fogunk majd a következő szezonban! :8232307::8232307::8232307:

 

Tudom, messzi van még az augusztus, de addig legalább lesz még két show, így legalább júniusban lesznek még hírek :) Utána unalmasabb lesz, de akkor majd arra gondolok, hogy Yuzu szorgalmasan edz és kihasznál minden napot, hogy a lehető legalaposabban készüljön fel az olimpiai szezonra. És hála az internetnek, képes vagyok lefoglalni magam addig is tucatnyi videó nézéssel, legyen az versenyprogram, gála, vagy dokumentumfilm :laughing:

Emellett most egy google doksin is dolgozom, Yuzu statisztikáin 2010-től kezdve: lesz benne ugrási statisztika %-ban, átlag pontszámok (GOE, TES, PCS), és minden versenyen teljesített elemet felvezetek rá, bár egyelőre az ugrásokat teszem csak bele. Ezzel most jól elvagyok :)

Szeretnék még rajzolni is, amire eddig nem volt időm, de remélem 1-2 alkotást sikerül csinálnom a nyáron.

 

Én még nem szeretnék a visszavonulására gondolni. Tudom, hogy nemsokára eljön az idő - remélem azért, hogy mégsem a következő szezon végén - de még odébb van. Jobb, ha minden nap arra gondolok hogy mennyire örülök hogy még korcsolyázik, s ez a lényeg most.

Abban pedig biztos vagyok, hogy bármit fog csinálni, azt élvezni fogja, legyen az a végzettségvel kapcsolatos munka, vagy bármi ami korcsolyával kapcsolatos :smile:

 

De még ott lesz augusztusban a 24HTV műsora is. Szóval nem teljesen leszünk nélküle. Tavaly azért rosszabb volt amikor szinte egész nyáron nem láttuk. Nagyon sokaknak elvonási tünetei voltak.:laughing: Én meg is értem ha olimpiai szezon előtt nem akarja túlzott gálázással lefárasztani magát. Az a lényeg, hogy lássunk belőle valamennyit. :party:

Na az jó! Az tényleg jó elfoglaltság lesz. Meg kissé pepecselős munka. De nem baj, telik vele addig is az idő.:peace:

Link to comment
Share on other sites

Igen, nem tűnik el teljesen, mint tavaly. Akkor nagyon rossz volt, nem tudtuk, hogy mi lesz, mikor és milyen formában tér majd vissza. Remélem, hogy soha hasonlót nem kell majd újból átélnie...

Remélem, hogy ennyi gálázás éppen elég lesz s ezután a lehető leghatékonyabban fel tud készülni az olimpiai szezonra. Én nagyon optimista vagyok :smiley-dance018:

 

Már be is fejeztem a statisztikákat, itt vannak ha érdekel. Gondoltad volna, hogy ha nem nézzük a +GOE-t akkor a tripla flip a legbiztosabb ugrása? :laughing: Persze csak a %-ok arányában, mert messze magasan az axelt ugrotta a legtöbbször versenyen és 95%-ban ugrotta meg őket függetlenül attól, hogy pozitív vagy negatív volt a GOE! Ami egészen elképesztő eredmény :bow: Yuzu tényleg más bolygóról származik :space:

 

Link to comment
Share on other sites

Ha jól emlékszem akkor Sochi előtti nyáron is nagyon keveset gálázott. De direkt kérésre volt, mert nem akart kifáradni még a szezon előtt. Jól tette. Szerintem most is csak a Fantasy on Ice lesz neki meg augusztusban a jótékonysági műsor. Ennyi bőven elég is. Most legalább gyakorolhatja Chopint. :) Reménykednék benne, de nem hiszem hogy a kűrt augusztus előtt elmondja. Én úgy gondolom, hogy azzal addig várni kell. :(

Hűha! Ez nem semmi táblázat! Ezt így megcsinálni nagyon ügyes vagy! Ez nagyon jó! :2thumbsup:
Mindig is utáltam a táblázat kezelést.:ohno:
Ez elég meglepő hiszen pont a Flip az amit nem szeret és mégis. Egy időben még élhibás is volt neki, de Brianék kipofozták rendesen.
Hát az Axelja az csodaszép is mint egy álom.:heart: Nekem is az Axel a kedvencem.:bow:

Link to comment
Share on other sites

Azért remélem, hogy Kobéból nem csak ilyen hírmorzsák jönnek, mint tegnap. Úgy érzem magam ezekkel az (amúgy gyönyörű) fanartokkal, mintha a 19. században lennénk.  Sehol egy fotó, vagy videó, csak a rajzok, amiket a tegnapi show-n résztvevő rajongók csináltak. :notamused:

 

Haha, én sem szeretem a táblázatkezelést, sőt, még számolni sem szeretek. De tudod, Yuzuért még ezt is :embSwan: És tényleg össze akartam gyűjteni nemcsak az ugrásainak a %-os statisztikáit, hanem össze akartam szedni az összes senior karrierbeli pontszámát, hogy ne kelljen mindig keresgélni a protokollok között (igaz, vannak olyan oldalak, mint a skatedb, ahol könnyebben lehet keresni, de mégis). És ha már ott tartottam, akkor átlagoltam BV-t, GOÉ-t, PCS-t, stb. Így egyben még könnyebb kiszúrni, mik azok a versenyek ahol jól lenyomták a pontjait amennyire lehetett. :disappointed:

 

Igen, a Flipet hiába ugrotta meg eddig 96%-ban, de +GOÉ-vel csak 57%-ban, legfőképpen az élhiba miatt.

Az Axelja :8232307::7938863::8430721::8232307::11135030:

 

tumblr_od3le824Sv1rqqvu8o2_r1_250.gif

(x)

Link to comment
Share on other sites

Hát Makuharihoz képest tényleg elég gyérek a beszámolók.O.o Jó azt megértem, hogy nem lehet videózni. De ennél azért több szokott lenni. Lehet hogy nincs annyi rajongója most ott mint Makuhariban?:confused:

Ez akkor is kemény munka. Ez kb olyan mintha a műkorcsolyáról akarnék cikket írni A-tól Z-ig mindennel. Már összeszedni is rettentő nehéz volna. Itt is azért sok adatra kell figyelned, mert több síkon szerkezted a táblázatot.
Hát igen. Hiába pampognak a rosszakarói, azért a pontokat mégis csak emberek adják. Az emberi pontozás pedig kiszámíthatatlan. Jó nagyjából azért tudja az ember a szövetségen belüli viszonyokból, meg a technikai panelből, hogy kb mire számítson. De az emberi pontozás mindig rizikósabb. A bírók meg sok helyen tudnak sokat csalni. Egy stopper órával ezt már nem lehet megcsinálni. Sajnos ez a pontozás...:ugly004:

Imádom az Axelját. Annyira gyönyörű, hogy öröm nézni.:goe:

Link to comment
Share on other sites

Biztos, hogy vannak rajongói Kobéban is. Nekem az a legfurcsább, hogy senki le sem fotózkodott vele eddig Kobéban, vagy lefotózkodtak, de nem tették fel twitterre/instagramra. És tulajdonképpen nemcsak vele, hanem senki mással sem. Amellett, hogy a show-ból sincsen egyetlen videórészlet, vagy fotó, se a rajongóktól, se hivatalosan. Szerintem biztos, hogy valami van a dolgok mögött, és direkt senki sem tesz közzé semmit. Csak az okokra nem igazán jövök rá :confused:

 

Hát igen, mégiscsak emberek pontoznak. Lehetnek hibák, olyanok is, amik megmagyarázhatatlanok, de olyan is előfordul, amikor elég egyértelmű, hogy lenyomják a pontokat. Például ami megmagyarázhatatlan volt, az a mexikói pontozóbírónő aki a 4CC-en erre 3A-ra 0 GOÉ-t adott Yuzunak. :facepalm:

 

giphy.gif

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...