Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

5 hours ago, ser22 said:

Ne aggódj meg fogják hívni. Ha nagy bevételt akarnak akkor meghívják. Azért a JSF is szem előtt tartja, hogy jelen pillanatban egyetlen japán férfi korisnak sincs akkora rajongó bázisa, mint Yuzunak. Másrészről ő a regnáló olimpiai és világbajnok. Ennek azért nagy súlya van. Azért ők is látják hogy Yuzu neve mit jenelt Japánban és mit a többieké. Azért A JSF elég pénzéhes, biztosan a profit is azért jócskán számít nekik.:biggrin:
De elképzelhető a Skate Canada és a francia verseny. Sőt jobb is volna, mert ugye az olimpiai szezonban is így volt.... :smiley-angelic006:

 

Igen, ebben igazad van, csak azt tudom elképzelni, hogy a pénz miatt hívják meg az NHK-ra. De Shoma pedig a nemzeti bajnok, így az ő kérését is figyelembe kell venniük.

Yuzu pedig nem biztos, hogy elvállalná az NHK-t. Mondta valamikor, hogy nem akar annyit Japánban versenyezni (nem pontosan ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényeg). NHK + GPF + nemzeti, alig egy hónapon belül, az elég sok.

Ha JSF pedig komolyan gondolja Shoma támogatását, akkor hagyja, hogy az NHK-n egyedül ő legyen, ahol az egekbe tolhatják majd a PCS-jét és a GOE-t.

SC + TdF kombinációnak örülnék. Igen, ugyanaz lenne mint 2013-ban :biggrin: De előtte eljöhetne a Finlandiára is. Európa szerencsét hoz neki, Finnország pedig pláne. :2lbkos0:

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, sallycinnamon said:

 

Igen, ebben igazad van, csak azt tudom elképzelni, hogy a pénz miatt hívják meg az NHK-ra. De Shoma pedig a nemzeti bajnok, így az ő kérését is figyelembe kell venniük.

Yuzu pedig nem biztos, hogy elvállalná az NHK-t. Mondta valamikor, hogy nem akar annyit Japánban versenyezni (nem pontosan ezekkel a szavakkal, de ez volt a lényeg). NHK + GPF + nemzeti, alig egy hónapon belül, az elég sok.

Ha JSF pedig komolyan gondolja Shoma támogatását, akkor hagyja, hogy az NHK-n egyedül ő legyen, ahol az egekbe tolhatják majd a PCS-jét és a GOE-t.

SC + TdF kombinációnak örülnék. Igen, ugyanaz lenne mint 2013-ban :biggrin: De előtte eljöhetne a Finlandiára is. Európa szerencsét hoz neki, Finnország pedig pláne. :2lbkos0:

Igaz, hogy Shoma a nemzeti bajnok de mindenki tudja, hogy Yuzu nem versenyzett hiszen beteg volt. Semmi értelme nem lett volna betegen versenyeznie.
Ja igen, nem igazán szeret japán közönség előtt versenyezni. De meg is értem. A hazai közönség túl sok terhet pakol szegényre.
Majd meglátjuk. Szerintem ha a következő szezonban ha a GP Döntőn egymás ellen versenyeznek, akkor a PCS-ből, pontokból lehet majd tudni hogy az olimpiára kit támogatnak jobban. Én a szezon elején meg voltam győződve hogy a JSF Shomát tolja, mert nagyon jó pontokat kapott, Yuzu meg nagyon gyatrákat. Mondjuk ez majdnem a Vb-n is így volt, főleg a kűrben. Én a szezon elején mondtam hogy a JSF beállt Shoma mögé. De ne legyen igazam.:fingerscrossed:

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ser22 said:

Igaz, hogy Shoma a nemzeti bajnok de mindenki tudja, hogy Yuzu nem versenyzett hiszen beteg volt. Semmi értelme nem lett volna betegen versenyeznie.
Ja igen, nem igazán szeret japán közönség előtt versenyezni. De meg is értem. A hazai közönség túl sok terhet pakol szegényre.
Majd meglátjuk. Szerintem ha a következő szezonban ha a GP Döntőn egymás ellen versenyeznek, akkor a PCS-ből, pontokból lehet majd tudni hogy az olimpiára kit támogatnak jobban. Én a szezon elején meg voltam győződve hogy a JSF Shomát tolja, mert nagyon jó pontokat kapott, Yuzu meg nagyon gyatrákat. Mondjuk ez majdnem a Vb-n is így volt, főleg a kűrben. Én a szezon elején mondtam hogy a JSF beállt Shoma mögé. De ne legyen igazam.:fingerscrossed:

 

De mégis jól szerepel mindig az NHK-n, valahogy hiába nagy a nyomás, ha hazai pályán bírja (2014-es VB-n is ez volt). Ez összefügg persze azzal is, hogy Yuzu általában abban az időszakban - az NHK-n és a GPF-en -  van csúcsformában a szezonban.

Talán inkább az lehet a dologban, hogy sok egymást követő Japánban rendezendő versenyen nem akar részt venni. Az utazás miatt is fárasztó lehet - háromszor kellene Kanada és Japán között repülgetnie, bár a GPF után esélyes, hogy majd ott marad Japánban a nemzeti bajnokságig, szóval csak kettőször utazna, ami így is épp elég.

 

És igen, mindenképp lehet majd látni a Grand Prix döntőn (de előtte is), hogy kit fognak favorizálni...

 

Jól láttad a dolgokat már a szezon elején. Az egyértelmű volt idén, hogy a bíróknak nagyon tetszett Shoma kűrje, míg Yuzué kevésbé, szóval ez egy nagy befolyásoló tényező volt.

És persze főleg az, hogy a JSF-nek invesztálnia kell valakibe, ami az olimpia utáni jövő illeti, és Shoma az egyetlen az akibe megéri fektetni. A rivalizálát pedig az olimpiai szezonra hegyezik ki, minden fronton sajnos.

 

Yuzu a VB-n a kűrben is kevesebbet kapott, mint amennyit kaphatott volna. Tényleg vicces valahol egy világcsúcsról ezt mondani, de ez van. :juggling:

Persze itt meg az is volt, hogy első futó volt a csoportban, s tartogatni kellett a "cukorkákat" másnak is. Én számítottam rá, hogy Shomát a VB-n is megtolják, és így is lett. Még egy hibás 3Lz-al is 214-et kapott, ha ez a hiba nincs, akkor övé a VB-cím. Még a hiba ellenére is lélegzetvisszafojtva néztem a pontjait, mert nem voltam biztos benne, hogy nem előzheti meg Yuzut. :smiley-scared003:

Link to comment
Share on other sites

Ebben igazad van, tényleg valahogy a környékén van a csúcsformája. De valahogy a VB időzítés nem mindig jön össze.:6a6943826e43:
Nem gondolom, hogy annyit ingadozik már. Sokszor készül Japánban egyedül és Orserrel neten keresztül tartják a kapcsolatot. Plsz azt is el tudom képzelni, hogy valamelyik Japán edző figyel rá. talán épp Nanami Abe, hiszen őt nagyon jól ismeri. Mint ahogy a Cricketben is meg van hogy ki felügyel Orser távollétében. Biztos kidolgoztak már valami rutin félét.
Úgy gondolom, ha nagyon akarták volna, akkor Shomát kihozhatták volna győztesnek. Bár akkor mindenki azon hőbörgött volna, hogy Yuzu hibátlan, világrekordot futott és mégis Shoma nyert. Mint ahogy a jégtáncban sem mindenki értett egyet azzal hogy Tessáék nyertek. Ez azért kétélű kard volt.:matrix-smiley-014:
Érdekes lesz a következő év. A JSF-nek biztosan az a legjobb ha van kiket rivalizáltatni. Ebben is biztos pénzt látnak, hiszen a japán TV-k is a műkorcsolyaversenyekkel nagyokat kaszálnak. Egy jó rivalizálás meg még nagyobb bevétel.
Tudod pénzért mindent.:snbleh:

Link to comment
Share on other sites

Az olimpiai szezonban pl. jó volt a formaidőzítése, ott sikerült kihúzni egészen a VB-ig. A 2014/2015-ös szezon a sérülések miatt ilyen szempontból kiszámíthatatlan volt, a tavalyi szezonban viszont nagyon az NHK-GPF volt a csúcs (érdekes, valaki itt mesélte hogy látta Yuzut a GPF-en 2015-ben, és már ott érezhető volt, hogy túllendült kicsit a csúcsformán. Ezen azért is gondolkodtam el, mert nekem is jobban tetszett az NHK-s Seimei mint a GPF, valahogy kicsit átütőbbnek éreztem mindig is). Idén pedig nem volt rossz szerintem a forma, egyértelműen a 4CC-VB környékére helyezték ki a hangsúlyt, ami jól sikerült is :space:

 

Igen, már tényleg nem utazik annyit Yuzu mint pár éve. De ilyenkor amikor Japánban készül mindig aggódom kicsit, bárki is van mellette :facepalm:

Ilyenkor azért mg jobban hatással van rá a környezete is, és nem biztos hogy jó az ha olimpia előtt majd sok időt eltölt otthon. A japán médiában pedig tényleg szeretik a rivalizálást minél jobban fokozni (ami annál nagyobb a $$$-t jelent nekik). Minden eszközt be fognak majd vetni...a lényeg csak hogy ne legyen nagy hatással se Yuzura, se a rajongókra :shakehead:

 

Egy kicsit más téma: várod már a FaOI-t?

Már alig egy hét van hátra! :studsmatta:

Link to comment
Share on other sites

Remélem, hogy most is így lesz. Orseréknek azért szerencsére már jókora tapasztalatuk van az olimpiára való felkészülésben. :) Szerintem idén is már azért jobban előre gondolkodtak és úgy akarták hogy a 4cc legyen az egyik csúcs mert ugye a környékén lesz az olimpia. Tehát ha a 4CC-re jól fel tud készülni, akkor az egy jó útmutató lesz a következő szezonra. :)

Ah, ez már nem újdonság. Ugyanez ment az olimpia előtt a Dai-Yuzu rivalizálással. Bár ott annyi azért volt, hogy néha az volt már az érzésem hogy a JSF már az olimpiára készíti Yuzunak a terepet.

Én nagyon várom!:smiley-love017:  Kíváncsi leszek hogy, hogy mit ad elő. Nem gondolom, hogy elő fog drukkolni valamelyik új programjának a rövidebb változatával, mondjuk a kűrjével. De azért de jó volna!:snonegai:

Link to comment
Share on other sites

Azt hiszem, most már értem, hogy miért olyan nehéz Liszt-re korcsolyázni. Rettentő sok a ritmusváltás és nehezek és nagyon energikus. Nem sok Liszt program volt eddig. Amire leginkább emlékszem Akiko Suzukinak volt.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ser22 said:

Remélem, hogy most is így lesz. Orseréknek azért szerencsére már jókora tapasztalatuk van az olimpiára való felkészülésben. :) Szerintem idén is már azért jobban előre gondolkodtak és úgy akarták hogy a 4cc legyen az egyik csúcs mert ugye a környékén lesz az olimpia. Tehát ha a 4CC-re jól fel tud készülni, akkor az egy jó útmutató lesz a következő szezonra. :)

Ah, ez már nem újdonság. Ugyanez ment az olimpia előtt a Dai-Yuzu rivalizálással. Bár ott annyi azért volt, hogy néha az volt már az érzésem hogy a JSF már az olimpiára készíti Yuzunak a terepet.

Én nagyon várom!:smiley-love017:  Kíváncsi leszek hogy, hogy mit ad elő. Nem gondolom, hogy elő fog drukkolni valamelyik új programjának a rövidebb változatával, mondjuk a kűrjével. De azért de jó volna!:snonegai:

 

Igen, nagy tapasztalata van Orsernek és a csapatnak az olimpiai felkészülésben. A TCC-nél jobb helyen nem is lehetne Yuzu, az biztos. :smile:

Az pedig nagy előnyt fog jelenteni Yuzunak, hogy pontosan ugyanabban az évszakban, februárban már kipróbálhatta a pályát s versenyezhetett rajta - bár ez mindenkinél előnyt jelent majd, kivéve Javinak, a nagyok közül.

 

Dai esete talán annyiban más, hogy ő nem volt annyira kiegyensúlyozott akkor, és mondhatni esélyes, mint most Shoma. Az olimpia előtti GPF-en nem is indult, a nemzetin is csak 5. lett, sőt az azelőtti VB-n vagy Négy Kontinensen sem állt dobogón. Yuzuru akkor már sokkal esélyesebb volt, otthon is legyőzte őt s a nemzetközi szinten is eredményesebb volt. Nem volt olyan meglepő, hogy akkor a JSF is benne látta már azt, hogy érdemesebb őt támogatni. Most a helyzet kicsit más...és remélem nem is fog változni. *kopp kopp kopp*

 

Szerintem sem ad elő a FaOI-n majd az új programjából, ahhoz még túl korán van. Ha nem lesz több show a nyáron, amin fellép, akkor lehet, hogy őszig kell várnunk majd arra, hogy láthassuk a programjait. Ez így nagyon hosszúnak hangzik...de remélem addig is elütjük majd az időt. :juggling:

Amúgy nem annyira szoktam követni a nyári gálákat, a versenyek jobban lekötnek. De Yuzuval azért változott a dolog (meg most többi fellépő is egytől-egyig nagy név) :popcorn:

 

Tetszett a Liszt, amit posztoltál a másik topikba. Szerintem sem meglepő, hogy nagyon kevesen korcsolyáznak Liszt művekre - elképesztően nehezek s komplexek! Bár Yuzu ezt a műfajt is magáévá tudná tenni, mivel ő azon kevés korisok közé tartozik, aki képes rövid időn belül a lassú és gyorsú ritmusváltásokat kikorcsolyázni, ráadásul kiváló zeneiséggel párosulva. :bow:De persze nem gondolom, hogy valami hasonló elvont darabot választana az olimpiai szezonban :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Igen és szerencsére Yuzunak is van már olimpiai tapasztalata. Neki már nem lesz újdonság az olimpia. Ez szerintem valamennyire előnyt fog neki jelenteni. Meg ugye neki eleve első helyről kellett megnyernie. Igaz, ehhez kellett a többiek rontása is. De minden sportághoz kell a szerencse is szerintem. :matrix-smiley-014:

Én örülnék annak is ha egy új gála programmal jönne. Szeretem én a Notte Stellata-t meg az LGC-t is, ha esetleg arra korizna. De egy vadi új gála proginak jobban örülnék. Mindegy mi.:snonegai: Még jó, hogy vasárnap le adja a TV is, így fent lesz az interneten. Juj, úgy utálom amikor egy jég show-t a megrendezés után 3-4 héttel adnak csak le. Az ember addig bírja ki, de már akkora lyuk van az oldalán mint a hold.:facepalm: Ezt az egyet nem szeretem néha a japán jég show-ban.

Érdekes lesz nézni, hogy a JSF ki felé fog hajlani. Ez biztosan sok mindentől is függ majd. Azért Yuzu még mindig esélyes az oli aranyra. A VB-n bizonyította is rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Mindenhez kell szerencse :)

Patricknak tálcán volt felkínálva a lehetőség, hogy megnyerje az aranyat...és hát nem sikerült élnie vele.

 

Yuzunak mindenképpen előnye lesz, hogy volt már olimpián, mert tudja, mit jelent az a fajta nyomás. És aki még nem volt olimpián, addig annak hiába mesélik el mások, hogy teljesen más dolog ott versenyezni, mint bárhol másol - azt meg kell tapsztalni. Az is igaz viszont, hogy az utóbbi időben nagyon keveseknek adatott meg, hogy címvédőként újra olimpián szerepeljenek, ami persze egy másfajta stresszel jár együtt. De mivel Yuzurunak határozott céljai vannak az olimpiával, tudatosan készül erre a megmérettetésre már mióta, és jól teljesít ilyen fajta nyomás alatt, így ez pozitívum neki mindenképp. :snonegai:Yuzu a legfőbb esélyes, és remélem hogy így is marad :rock:

 

Én is bárminek örülnék a FaOI-n :) Akár egy fehér kosztümös LGC-nek, vagy bármi másnak. És szuper, hogy le fogják adni a vasárnapit a tévében. Tényleg olyan szokatlan, hogy nem mindent adnak le a japánok, s az is, hogy megtiltják a kamerázást a japán show-kon, és a nézők be is tartják ezt a tiltó szabályt :laughing: (el tudsz hasonlót képzelni itthon?:rofl:)

Link to comment
Share on other sites

És ugye ne feledjük azt sem, hogy férfiaknál 66 éve volt utoljára címvédés Dick Button által. De hát az a műkorcsolya egy teljesen más világ volt mint most. őszintén egy kicsit félek, de szerintem ki nem? Pedig még el sem kezdődött a következő szezon. Hajaj, mi lesz még addig?:facepalm:

Reménykedjünk csak reménykedjünk. De a legfontosabb! Sose igyunk előre a medve bőrére. majd lesz ami lesz. A sors már úgyis eldöntötte, hogy mi lesz a végkimenetel az olimpián, nekünk csak ki kell várni. :Bananeyessss: Ha a sors úgy döntött, hogy neki címet kell védeni, akkor az lesz. Ha nem, akkor meg ez volt a sorsa. Én mindig így próbálok neki állni a dolgoknak. Ő különleges és okkal van a műkorcsolya világában.
Tudom, kicsit butaságnak hangzik.:smiley-ashamed005:

Egyetlen egyszer nem tartották be eddig. Amikor a Chopin rövidet adta elő egy gálán. Valaki felvette és feltette a netre, én egy orosz oldalon láttam először. Már akkor szerelem volt első látásra.:BeatingHeart:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ser22 said:

És ugye ne feledjük azt sem, hogy férfiaknál 66 éve volt utoljára címvédés Dick Button által. De hát az a műkorcsolya egy teljesen más világ volt mint most. őszintén egy kicsit félek, de szerintem ki nem? Pedig még el sem kezdődött a következő szezon. Hajaj, mi lesz még addig?:facepalm:

Reménykedjünk csak reménykedjünk. De a legfontosabb! Sose igyunk előre a medve bőrére. majd lesz ami lesz. A sors már úgyis eldöntötte, hogy mi lesz a végkimenetel az olimpián, nekünk csak ki kell várni. :Bananeyessss: Ha a sors úgy döntött, hogy neki címet kell védeni, akkor az lesz. Ha nem, akkor meg ez volt a sorsa. Én mindig így próbálok neki állni a dolgoknak. Ő különleges és okkal van a műkorcsolya világában.
Tudom, kicsit butaságnak hangzik.:smiley-ashamed005:

Egyetlen egyszer nem tartották be eddig. Amikor a Chopin rövidet adta elő egy gálán. Valaki felvette és feltette a netre, én egy orosz oldalon láttam először. Már akkor szerelem volt első látásra.:BeatingHeart:

 

Egyáltalán nem butaság, sőt, ugyanezt gondolom én is. Köszönöm a szavaidat :thankyou:

Ha valamikor is kétségbe esnék  kételkedni kezdenék, vagy elszomorodnék, igyekszem mindig erre gondolni majd. :smile:

 

 

A Chopin SP jó nagy meglepetés, nem gondoltam volna, hogy harmadszorra is azt választaná :popcorn:Ez viszont azt jelenti, hogy biztosan hoz valami újat...4Lz például?

A kombinációt pedig nem tudjuk még mi lesz (4T-3T vagy 4S-3T) -  nem vonnám le a következtetést a mai napból -  még rengeteg idő van hátra a szezon elejéig és addig úgyis kialakul, mit szeretne.

Link to comment
Share on other sites

Őszintén, én örülök a Chopin-nak, mert én abba a programba szerelmes vagyok. Nekem az A PROGRAM, csupa nagy betűvel. Az idén nagyon hiányzott. De jövőre jó lesz látni újra.:smiley-gen013:
Csak nem tudom, hogy mennyire jó ötlet.

Én nem gondolom, hogy ő olimpia szezonban bevállalja a 4Lz-ot. Hamarabb eltudom képzelni, hogy beteszi a 4Lo-3t kombit. A Lutz-ot csak egyszer láttuk tőle, azt is versenyen kívül. Nem tudni milyen állapotban van az az ugrása. Szerintem az túl rizikós. Legalábbis az én véleményen szerint.

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...