Jump to content

Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok


Recommended Posts

Az M4 védelmében annyit, hogy amióta nem a Duna/M2 (nem tudom melyik mikor volt) adja a műkorit, hanem az új M4 csatorna, azóta sok változás történt, és szerintem pozitív irányban. Soha nem adtak még le annyi korit, mint az EB-n, VB-n idén. És a szakkommentátorok (Rosnik és Hoffmann Nóri) kiválóan végzik a munkájukat, aki pedig új (Szőke V.) pedig legalább igyekszik pozitívum hozzáállással közvetíteni, persze neki még tanulnia kell sok mindent. Zelinkával pont az volt a legfőbb bajom, hogy mindig az esést emelte ki, vagy más hibát, mintha csak az számított volna.

Engem nem zavar, ha technikában elmondják, hol volt hiba, de csak akkor, ha ugyanannyi pozitívumot is mondanak, s nincs kettős mérce, azaz mindenkivel szemben így kommentálnak. Illetve, ha nem mondanak olyan szubjektív megjegyzést, hogy valakinek a stílusát jobban kedvelik, csak azért mert férfias. :smiley_facepalm:

 

Ser, van konkrét keringő, amire gondoltál?

Tarasova ritkán koreografál már, nem is tudom mikor csinált utoljára programot? Talán Maonak? Már az is szép gesztus volt, hogy ajánlott dalokat Yuzunak és végül a Notte Stellatát Yuzu miatta választotta. Amit amúgy nagyon szeretek, az egy kiváló munka Wilsontól. De a versenyprogramjai utoljára Yunánál voltak bombasztikusak, vele tényleg nagyon együtt tudott működni Wilson. Yuzuhoz viszont Jeff és Shae-Lynn stílusa is jobban illik.

 

Úgy látom a Chopin a teljes közös nevező nálunk. :s_drinks Csak három programot lehetett itt választani, s inkább a Hope and Legacy mellett döntöttem a Seimei helyett.

A H&L lassított verziós videó analízisben, amit gladioluscék készítettek a minap, még annál is csodálatosabban kijön minden legapróbb különbség, gyönyörű koreográfia és benne a mozdulatok - ami talán normál sebességben sem jön úgy át. Ah, nem is találom a szavakat erre a gyönyörű programra :bow:

 

Én voltam már EB-ken (az elsőn jó régen, 2000-ben!), JVB-n, de VB-n csak idén először. GP versenyre még nem jutottam el, ősszel általában sok a munkám. De pont emiatt is motivált Helsinki...mert nagyon bánom mind a mai napig, hogy nem mentem el a Golden Spinre 2013-ban és nem láttam Yunát. Soha vissza nem térő alkalmat mulasztottam el. És bár volt sok munkám akkor is, ha nagyon akartam volna elmehettem volna. Sajnos nagyobb volt bennem a félelem, mint az akarás :cry:

 

Anna, szerintem mi összefutottunk egyszer Helsinkiben, amikor többekkel voltál és mondták, hogy magyar vagy s beszéltünk pár szót, ugye te voltál az? :space:

Nekem is leírhatatlan s felejthetetlen volt a Vb. El se tudom mondani, mennyire vártam, és még annál is jobban tetszett, mint amire számítottam. :pbow:

Én általában valakivel szoktam menni, most ketten voltunk. Bár most szerencsés voltam, mert sikerült elcserélnem a férfiak versenyére a balkonos jegyeket ice levelre. Mindenki jól járt, mert akivel mentem nem bírt volna engem elviselni akkor, így jobb helyen voltam a Yuzuru rajongók között. :)

Amúgy valaki pont előttünk kamerázott s felvette a kűrt amit fel is tettek. A sikítások (főleg a 4S-3T után) azok mi voltunk (na jó én jobban visszafogtam magam, féltem, hogy Yuzu figyelmét megzavarom) 

 

Szeretnék én is Milánóba menni, mert közel van, és esélyes, hogy Yuzu ott lesz majd. És ha esetleg a Finlandián (amit kétlek), a TdF-en vagy a CoR-on ott lesz, akkor még azon is gondolkodom, hogy elutazom. Nem olcsóak ezek a dolgok, de most spórolok rá és ameddig a repjegyet meg lehet olcsóbban úszni addig jó.

Ser, Milánó messze van még, nem tudod addig megoldani hogy te is ott legyél? :consoling2:

 

ser22 said:
Épp most nézem, hogy az M4 közvetítését már japánra is átfordították. Rosnik András tényleg sokak szívét elnyerte. :goe:

http://www.nicovideo.jp/watch/sm31047616

 

Nagyon sok mindenkitől jött jó visszajelzés, örülök hogy a japánok fordítása is elkészült végre :goe:

 

p.s. más szerverre költözik a fórum éjszaka. Remélem holnap még szebb fórum vár majd ránk (s lesz mindenféle plusz funkció is!).:studsmatta::

 

p.s2: nekem is sikerült regényt írnom megint :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Költözünk, de ugye ez a cím marad? Nem változik majd meg. Nehogy reggel fel jöjjek és nem találok semmit. :rofl2:

 

Van ám bizony!

Katchaturian - Masquerade Waltz. Igaz Mao 2010-ben ezt használta, de nekem ez a kedvenc keringős zeném. :love:

Plusz ezt is Tarasova koreografálta. :bow:

 

Nagyon imádnám ezt Yuzunál. De ha más keringős zenét választana az sem volna baj. :D

 

Juj Zelinka és Engi... A mostaniak valóban jobbak. Most ugye azért van ez, mert az M4 sportnak kiemelt sportága a műkorcsolya, ezért adnak ennyit. Bár annak is örülnék, ha a GP sorozatot is közvetítenék. :D Szőke Vikinek még van mit tanulnia azért. Jó hogy pozítivabban állnak mindenkihez mint a másik sportcsatorna. De itt is érzek még mindig tolódást Javi felé. Szerintem ezen kell a legtöbbet változtatni, hogy ne legyen annyira nyilvánvaló hogy szerintük van Javi és utána a mezőny. Ez, ami gyakran lejön és nem tetszik. Akár a stúdió beszélgetéseiknél is. Most is ugye a rövid után már gyakorlatilag Javi nyakába akasztották az aranyat, annyira nyílvánvaló volt nekik hogy ő nyer. mert ugye a technikája, meg az előadása stb... Csak Yuzu keresztbe tett. :yay: Szerintem rajtuk kívül mindenki tudta, hogy ha Yuzu világ rekordot futna akkor nem biztos hogy nem tudja megnyerni a versenyt. Yuzu a meglepetések embere, ő kiszámíthatatlan. Yuzu-t nem lehet lebecsülni. Nem lehet azt mondani, hogy nem tudja behozni a hátrányát vagy azt, hogy úgysem fog nyerni. Ezt a hibát bevallom már én is párszor elkövettem. :D

 

A Hope and Legacy egy nagyon különös program. Teljesen ellentéte a Seimei-nek. Ez könnyed, lágy és éteri. Míg a Seimei erőteljes, szenvedélyes, érzelmeket felkorbácsoló. A Seimenél engem az utolsó koreográfiai lépéssornál mindig a hidegrázott. Mint egy történet katarktikus befejezése. Nem tudom máshogy jellemezni. az a program belőlem mindig érzelmeket csal ki. Viszont a Chopin... az amire nem találok szavakat, az szerelem. :love:

 

Hát szerintem biztos nem fogok kijutni. Kivéve ha addig anyu megnyeri a lottót. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ah, szeretem a Masquerade Waltz-ot! Jó kis darab. Maohoz illett az a koreo és a zene is. Yuzuhoz szerintem olyasmi illene, amiben van lassabb és gyorsabb rész is - mint a Chopinben - mert nagyon jól elő tudja adni a ritmusváltásokat és különböző zenei hangulatokat. Szinte mindegyik programja ilyen, kivéve az LGC-t s a Hope and Legacy-t, meg talán az Etude-öt.

 

Igen, az M4-en is érezhető volt, hogy Javi fel húznak. Ez abból is adódik szerintem, mert az EB-nek Magyarországon nagy hangsúlya van, és hát nálunk is nyert egyet az öt címéből. Szóval az embereknek amúgy is jobban benne van a tudatában Javi emiatt is. Meg persze amiatt, mert stílusban egyszerűen közelebb áll hozzájuk.

Yuzut sosem lehet lebecsülni. Ő akkor is nagyon veszélyes, ha hátrébb van, és kapaszkodnia kell, mert hatalmas küzdőszellem, és neki kihívás, ha le kell győznie nemcsak másokat, hanem saját magát is. A VB-n ezt nagyon szépen bizonyította, de ilyen szempontból ugyanúgy hatalmasat alkotott a Négy Kontinensen és a WTT-n is. Mindegyik versenyen megnyerte idén a kűrt, kivéve a GPF-en.

 

Szerintem jövőre valami Seimei-szerű programja lesz, a kűr legalábbis. Erőteljes, dinamikus, ami katartikusan fejeződik be. Az olimpiai szezonban ilyenre van szükség, mert hamarabb megfogja az nézőket és a bírókat is, mint egy olyan lágy program, mint a H&L.

Én már alig tudom kivárni, miket fog választani. :smiley-dance018: Még várni kell pedig...

 

Persze, a honlap címe marad. :) Nem tudom mikorra lesz vége a költözésnek, de egy pár óráig nem lesz elérhető majd a fórum.

Link to comment
Share on other sites

Kész vagyunk a költözéssel, remélem tetszik nektek az új fórum!

 

Néhány infót itt találtok meg:

Az avatart sajnos újra fel kell tölteni, itt találtok segítséget, hogyan:

 

Van sok új funkció (egy posztban többszöri idézés "multiquote", like gomb, sok új emoticon, értesítés ha idézik a postot, stb.). Még én is tanulom, mi, hol, merre, de ha van bármi problémátok, szóljatok és segítek! :space:

Link to comment
Share on other sites

Szia Sally!

Nagyon jó lett a fórum, tetszik!
csak nekem át kellett jönnöm a Chrome-ról Mozillába, mert a Chrome állandóan összeomlik. Remélem, hogy a Mozilla nem fog.:fingerscrossed: Most itt a Mozillán is elmentettem az oldalt.
De láttam kissé nehézkes volt a költözés.:blink: Az avatart szerencsére fel tudtam tölteni. Igazából már jártam hasonló oldalakon szóval a navigáció nekem nem probléma.

Az a baj, hogy a bírók néha hajlamosak nem nézni a versenyt. Legalábbis néha nem mindig ugyanazt nézi. Tudom, hogy azért hozták létre az új pontozási rendszert, hogy ne lehessen bundázni. De az az igazság, hogy itt ugyanúgy lehet "csalni" mint a régi 6.0-ban. Csak itt úgy hívják, hogy Program Score Componens. Vagy technika néhány esetben..:rant: Tök édi ez a pattogó kék  izé.:lol:

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, sallycinnamon said:

Anna, szerintem mi összefutottunk egyszer Helsinkiben, amikor többekkel voltál és mondták, hogy magyar vagy s beszéltünk pár szót, ugye te voltál az? :space:

Nekem is leírhatatlan s felejthetetlen volt a Vb. El se tudom mondani, mennyire vártam, és még annál is jobban tetszett, mint amire számítottam. :pbow:

Én általában valakivel szoktam menni, most ketten voltunk. Bár most szerencsés voltam, mert sikerült elcserélnem a férfiak versenyére a balkonos jegyeket ice levelre. Mindenki jól járt, mert akivel mentem nem bírt volna engem elviselni akkor, így jobb helyen voltam a Yuzuru rajongók között. :)

Amúgy valaki pont előttünk kamerázott s felvette a kűrt amit [link=https://www.facebook.com/groups/1610393525875114/permalink/1882908368623627/]fel is tettek[/link]. A sikítások (főleg a 4S-3T után) azok mi voltunk (na jó én jobban visszafogtam magam, féltem, hogy Yuzu figyelmét megzavarom) :rofl2:

 

Szeretnék én is Milánóba menni, mert közel van, és esélyes, hogy Yuzu ott lesz majd. És ha esetleg a Finlandián (amit kétlek), a TdF-en vagy a CoR-on ott lesz, akkor még azon is gondolkodom, hogy elutazom. Nem olcsóak ezek a dolgok, de most spórolok rá és ameddig a repjegyet meg lehet olcsóbban úszni addig jó.

Ser, Milánó messze van még, nem tudod addig megoldani hogy te is ott legyél? :console:

 

Nem vagyok biztos benne, hogy veled összefutottunk, de előfordulhat :59182a8d937bc_biggrin(1): A fórumról főleg Pamigenával med Winnievel voltam elég sokat együtt, mert közel ültünk egymáshoz és szünetekben könnyű volt összefutni.. De PM-ben küldhetek képet, aztán majd megmondod, hogy igen vagy nem :wink: A kűr alatt én képtelen voltam sikoltozni vagy ilyesmi, a szomszédom úgy szólt rám többször is, hogy "Breath, breath!! You have to breath!!" :107:Így visszagondolva irtó vicces, meg amint vége lett kisikoltoztam magam rendesen... 

 

Milánót semmiképp nem hagyom ki, igazából most azon az állásponton vagyok, hogy egyelőre nincs másik korcsolyázó, akiért ekkora lelkesedéssel utaznék, plusz nem tudhatjuk, hogy Yuzu meddig fog még versenyezni - szóval amire lehet arra megyek! Ha ősszel Yuzuru a TdF vagy a COR mellett dönt, akkor tuti ott leszek én is :59182a8d937bc_biggrin(1): Leginkább a munkahelyi szabi kérdése minden, de annyit már megtanultam az évek során, hogy amit nagyon szeretnél, azért csak tenni kell általában! 

 

Attól még, hogy a H&L nincs a kedvenc három programomban, attól még azt is imádom :heart: Gyönyörű program, ami akárhányszor visszanézem különböző kommentárokkal vagy a lassított verzióban, mindig elvarázsol és nem lehet megunni!! Mondjuk abban reménykedem, hogy az olimpiára valamilyen drámai, kicsit átütőbb programot választ, amit nem csak a rajongók fognak ennyire értékelni. ( Talán akkor a magyar kommentárok sem fognak azon elmélkedni, hogy nem elég "férfias" - amúgy micsoda hülye koncepció, mitől lesz valami férfias vagy nőies? Nem kéne ezeken lassan továbblépni? Nah mindegy, csak nagyon tud irritálni, amikor valamit ilyen alapokon ítélnek meg, mintha az egész nem lenne amúgy is szubjektív... )  

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sallycinnamon said:

Kész vagyunk a költözéssel, remélem tetszik nektek az új fórum!

 

 

Van sok új funkció (egy posztban többszöri idézés "multiquote", like gomb, sok új emoticon, értesítés ha idézik a postot, stb.). Még én is tanulom, mi, hol, merre, de ha van bármi problémátok, szóljatok és segítek! :space:

 

Nekem is nagyon tetszik az új fórum, nagyon stílusos!! :2thumbsup: és végre a mobilom is megnyitja, ami külön plusz, eddig a McAfee nagyon nem szerette..  Az avatarral nem volt gondom, láttam a kiirást, hogy mentsük le, úgyhogy csak újra feltöltöttem. Mondjuk idő lesz mire megtanulok mindent :59182a8d937bc_biggrin(1): Most pl próbálom megtanulni, hogy is múködik ez a multiquote lol A like-nak, meg az értesítésnek meg külön örülök, ezer hála érte!!! 

 

28 minutes ago, ser22 said:


Az a baj, hogy a bírók néha hajlamosak nem nézni a versenyt. Legalábbis néha nem mindig ugyanazt nézi. Tudom, hogy azért hozták létre az új pontozási rendszert, hogy ne lehessen bundázni. De az az igazság, hogy itt ugyanúgy lehet "csalni" mint a régi 6.0-ban. Csak itt úgy hívják, hogy Program Score Componens. Vagy technika néhány esetben..:rant: Tök édi ez a pattogó kék  izé.:lol:

 

Ha pedig nem a PCS-el manipulálnak, mert az feltűnő, akkor ott van a GOE pontszám, azt is lehet erre használni  :lol: Én kedvelem az új pontozási rendszert, szerintem sok baromi jó dolgot vezetett be és a programok is sokkal érdekesebbek lettek, de az, hogy nem lehet vele bundázni az nevetséges :107:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, hwestanna said:

 

Nekem is nagyon tetszik az új fórum, nagyon stílusos!! :2thumbsup: és végre a mobilom is megnyitja, ami külön plusz, eddig a McAfee nagyon nem szerette..  Az avatarral nem volt gondom, láttam a kiirást, hogy mentsük le, úgyhogy csak újra feltöltöttem. Mondjuk idő lesz mire megtanulok mindent :59182a8d937bc_biggrin(1): Most pl próbálom megtanulni, hogy is múködik ez a multiquote lol A like-nak, meg az értesítésnek meg külön örülök, ezer hála érte!!! 

 

 

Ha pedig nem a PCS-el manipulálnak, mert az feltűnő, akkor ott van a GOE pontszám, azt is lehet erre használni  :lol: Én kedvelem az új pontozási rendszert, szerintem sok baromi jó dolgot vezetett be és a programok is sokkal érdekesebbek lettek, de az, hogy nem lehet vele bundázni az nevetséges :107:

Igen, azokat még nekem is meg kell tanulni. Nekem főleg az emoticonok tetszenek, némelyik nagyon jó.:Bananeyessss:
Igen és olyan pontozási rendszert soha nem fognak tudni kitalálni, ami mindenkinek megfelelne. A réginek is voltak a hibái, de vannak az újnak is. Minden sportágban lehet bundázni, szerintem nem kivétel. De tény hogy itt kicsit könnyebb mert pontozásos, és a pontokat élő emberek adják.

Visszatérve Yuzura. Én örülnék ha jövőre valami újjal és különlegessel állna elő. Bár, hogy ez alatt mit értek még én sem igazán tudom.:lol: Jó lenne valami olyan stílust tőle látni, amit eddig nem próbált. De viszont ez nem lenne szerencsés olimpiai szezonban. Úgy vettem észre, hogy az újításokra nem igazán vevők a bírók. Sokkal jobban szeretik a megszokott dolgokat.
Ha maradna a Prince rövid, annak örülnék. Kűrben pedig valami szenvedélyes, drámai (de ne túlzottan). Ja és valami ne agyonhasznált zene. Bár én úgy emlékszem, hogy a régebbi interjúiban megemlítette hogy szeretne egyszer a Rondo Capriciosso-ra korcsolyázni. Meg ha jól emlékszem, hogy a Szocsi olimpia előtt egyszer feljött valahonnan a Carmina Burana. Mondjuk még a Rondo-ban benne lennék, de jobban örülnék egy nem vagy alig használt zenének. Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ser22 said:

Nagyon jó lett a fórum, tetszik!
csak nekem át kellett jönnöm a Chrome-ról Mozillába, mert a Chrome állandóan összeomlik. Remélem, hogy a Mozilla nem fog.:fingerscrossed: Most itt a Mozillán is elmentettem az oldalt.
De láttam kissé nehézkes volt a költözés.:blink: Az avatart szerencsére fel tudtam tölteni. Igazából már jártam hasonló oldalakon szóval a navigáció nekem nem probléma.

 

Örülök, hogy tetszik! Egy halom emoticont feltöltöttünk. :coffee: De van még csiszolni ezen-azon. Más is jelezte, hogy baj van a Chrome-mal, megnézzük, hogy lehet-e tenni valamit.

A költözés kicsit elhúzódott, később is kezdtük, és miután végeztünk vele, még sok háttérmunkát be kellett állítani, ami jó sok időbe telt, addig meg nem nyitottuk meg a fórumot. Mindannyian elég kezdők vagyunk, de vannak itt nagyon ügyesek :) (és olyan admin aki egész éjszaka fent maradt!):bow:)

 

15 hours ago, hwestanna said:

 A kűr alatt én képtelen voltam sikoltozni vagy ilyesmi, a szomszédom úgy szólt rám többször is, hogy "Breath, breath!! You have to breath!!" :107:Így visszagondolva irtó vicces, meg amint vége lett kisikoltoztam magam rendesen...

 

Attól még, hogy a H&L nincs a kedvenc három programomban, attól még azt is imádom :heart: Gyönyörű program, ami akárhányszor visszanézem különböző kommentárokkal vagy a lassított verzióban, mindig elvarázsol és nem lehet megunni!! Mondjuk abban reménykedem, hogy az olimpiára valamilyen drámai, kicsit átütőbb programot választ, amit nem csak a rajongók fognak ennyire értékelni. ( Talán akkor a magyar kommentárok sem fognak azon elmélkedni, hogy nem elég "férfias" - amúgy micsoda hülye koncepció, mitől lesz valami férfias vagy nőies? Nem kéne ezeken lassan továbblépni? Nah mindegy, csak nagyon tud irritálni, amikor valamit ilyen alapokon ítélnek meg, mintha az egész nem lenne amúgy is szubjektív... ) 

 

Igen, érdekes hogy mi zajlott le bennem pszichológiailag. :D Kicsit visongtam, de igazából olyan sokk alatt voltam, hogy 20-25 perc kellett mire leüllepedtek bennem az események. Megmondom őszintén, az SP alatt olyan ideges voltam, hogy Javi Malaguenája alatt egyszerűen eleredtek a könnyeim, annyira frusztráló volt látni, hogy mindenki futja a seasons besteket, meg hibátlan programokat, kivéve Yuzut. :cry: A kűrben pedig szintén Javi alatt jött ki nálam a feszkó - miután lélegzetvisszafojtva néztem a Yuzu után futókat - de a végén már pozitív értelemben jöttek a könnyek. :cheer:

 

Szerintem olyan szempontból mindegy, hogy milyen programra fug Yuzu futni jövőre, hogy milyen stílusúnak tartják a korcsolyázását. A Seimei alatt sem változott meg az emberek véleménye arról, hogy férfiasan korcsolyázik-e vagy sem. Ez egy külön hosszú postot megér...mindenesestre hatalmas különbség, hogy valaki elegánsan és kifinomultan korizik-e vagy nőiesen. A kettő nagyon nem ugyanaz. :dumb:

 

15 hours ago, hwestanna said:

 

Nekem is nagyon tetszik az új fórum, nagyon stílusos!! :2thumbsup: és végre a mobilom is megnyitja, ami külön plusz, eddig a McAfee nagyon nem szerette..  Az avatarral nem volt gondom, láttam a kiirást, hogy mentsük le, úgyhogy csak újra feltöltöttem. Mondjuk idő lesz mire megtanulok mindent :59182a8d937bc_biggrin(1): Most pl próbálom megtanulni, hogy is múködik ez a multiquote lol A like-nak, meg az értesítésnek meg külön örülök, ezer hála érte!!! 

 

Ha pedig nem a PCS-el manipulálnak, mert az feltűnő, akkor ott van a GOE pontszám, azt is lehet erre használni  :lol: Én kedvelem az új pontozási rendszert, szerintem sok baromi jó dolgot vezetett be és a programok is sokkal érdekesebbek lettek, de az, hogy nem lehet vele bundázni az nevetséges :107:

 

Örülök, hogy neked is tetszik a fórum. A mobilos verziót még nem próbáltam, de ki fogom én is. Multiquote-hoz megnyomod a +-okat és a jobb alsó sarokban felugrik hogy hányat választottál ki, és arra a kis fülre kell kattintani. :agree:

 

14 hours ago, ser22 said:

Igen és olyan pontozási rendszert soha nem fognak tudni kitalálni, ami mindenkinek megfelelne. A réginek is voltak a hibái, de vannak az újnak is. Minden sportágban lehet bundázni, szerintem nem kivétel. De tény hogy itt kicsit könnyebb mert pontozásos, és a pontokat élő emberek adják.

Visszatérve Yuzura. Én örülnék ha jövőre valami újjal és különlegessel állna elő. Bár, hogy ez alatt mit értek még én sem igazán tudom.:lol: Jó lenne valami olyan stílust tőle látni, amit eddig nem próbált. De viszont ez nem lenne szerencsés olimpiai szezonban. Úgy vettem észre, hogy az újításokra nem igazán vevők a bírók. Sokkal jobban szeretik a megszokott dolgokat.
Ha maradna a Prince rövid, annak örülnék. Kűrben pedig valami szenvedélyes, drámai (de ne túlzottan). Ja és valami ne agyonhasznált zene. Bár én úgy emlékszem, hogy a régebbi interjúiban megemlítette hogy szeretne egyszer a Rondo Capriciosso-ra korcsolyázni. Meg ha jól emlékszem, hogy a Szocsi olimpia előtt egyszer feljött valahonnan a Carmina Burana. Mondjuk még a Rondo-ban benne lennék, de jobban örülnék egy nem vagy alig használt zenének. Szerintetek?

 

A GOE pontokkal ugyanúgy lehet bűvészkedni, mint a komponensekkel. Főleg Yuzu vs a többiek esetében történtek idén elég érdekes pontozások ezen a téren. :disagree: A mexikói bíró, aki a 4CC-n 0-át adott a szóló tripla axeljára, az egy kirívó példa, amit sokat emlegettünk. De a VB-n elért pontszáma is lehetett volna magasabb - alulértékelt világcsúcs. Ellentmondás, de igaz...

 

Szerintem Yuzu az olimpiai szezonban nem fog nagyot riszkírozni a zeneválasztást illetően. Azt inkább a 2018/2019-es szezonra hagyja majd.

Szeretik az újítást a bírók, de csak akkor, ha az bombasztikusan jó és kiemelkedő (lásd Papadakisék 2014/2015-ben) - ha csak átlagos a dolog, akkor inkább lefelé húzzák a dolgot. Ezért se szokták az újítást a korcsolyázók az olimpiai szezonban bevállalni, inkább a már bevált receptre esküsznek (érthetően!).

Igen, én is úgy tudom, hogy Yuzu a Rondot szereti. Yuzut ismerve valami jót hozna ki belőle, de én nem vagyok benne biztos, hogy klasszikus darabot kellene a kűrne választania.

Én nagyon szeretem a különlegesebb zenéket és programokat, de a fent említettek miatt nem hiszem, hogy Yuzuru ilyen mellett dönt majd. Ha már ismertebb mű, legyen olyan ami azok közül kevésbé elcsépelt. A Gladiátor zenéjét posztolták a Music talk topikba, ami tetszett, mert vannak benne lassú részek, de ütősek, drámaiak is, ami nagyon illene Yuzuhoz. Emellett már az elejétől megkapó zene, igazán grandiózus. Kicsit Jagugyin Vasalárcos zenéjre emlékeztet ami szintén hasonlóan epic és ikonikus volt. Ilyenre lenne szüksége Yuzunak is! :cheer:

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2017. 05. 14. at 22:39, sallycinnamon said:

 

Örülök, hogy tetszik! Egy halom emoticont feltöltöttünk. :coffee: De van még csiszolni ezen-azon. Más is jelezte, hogy baj van a Chrome-mal, megnézzük, hogy lehet-e tenni valamit.

A költözés kicsit elhúzódott, később is kezdtük, és miután végeztünk vele, még sok háttérmunkát be kellett állítani, ami jó sok időbe telt, addig meg nem nyitottuk meg a fórumot. Mindannyian elég kezdők vagyunk, de vannak itt nagyon ügyesek :) (és olyan admin aki egész éjszaka fent maradt!):bow:)

 

 

Igen, érdekes hogy mi zajlott le bennem pszichológiailag. :D Kicsit visongtam, de igazából olyan sokk alatt voltam, hogy 20-25 perc kellett mire leüllepedtek bennem az események. Megmondom őszintén, az SP alatt olyan ideges voltam, hogy Javi Malaguenája alatt egyszerűen eleredtek a könnyeim, annyira frusztráló volt látni, hogy mindenki futja a seasons besteket, meg hibátlan programokat, kivéve Yuzut. :cry: A kűrben pedig szintén Javi alatt jött ki nálam a feszkó - miután lélegzetvisszafojtva néztem a Yuzu után futókat - de a végén már pozitív értelemben jöttek a könnyek. :cheer:

 

Szerintem olyan szempontból mindegy, hogy milyen programra fug Yuzu futni jövőre, hogy milyen stílusúnak tartják a korcsolyázását. A Seimei alatt sem változott meg az emberek véleménye arról, hogy férfiasan korcsolyázik-e vagy sem. Ez egy külön hosszú postot megér...mindenesestre hatalmas különbség, hogy valaki elegánsan és kifinomultan korizik-e vagy nőiesen. A kettő nagyon nem ugyanaz. :dumb:

 

 

Örülök, hogy neked is tetszik a fórum. A mobilos verziót még nem próbáltam, de ki fogom én is. Multiquote-hoz megnyomod a +-okat és a jobb alsó sarokban felugrik hogy hányat választottál ki, és arra a kis fülre kell kattintani. :agree:

 

 

A GOE pontokkal ugyanúgy lehet bűvészkedni, mint a komponensekkel. Főleg Yuzu vs a többiek esetében történtek idén elég érdekes pontozások ezen a téren. :disagree: A mexikói bíró, aki a 4CC-n 0-át adott a szóló tripla axeljára, az egy kirívó példa, amit sokat emlegettünk. De a VB-n elért pontszáma is lehetett volna magasabb - alulértékelt világcsúcs. Ellentmondás, de igaz...

 

Szerintem Yuzu az olimpiai szezonban nem fog nagyot riszkírozni a zeneválasztást illetően. Azt inkább a 2018/2019-es szezonra hagyja majd.

Szeretik az újítást a bírók, de csak akkor, ha az bombasztikusan jó és kiemelkedő (lásd Papadakisék 2014/2015-ben) - ha csak átlagos a dolog, akkor inkább lefelé húzzák a dolgot. Ezért se szokták az újítást a korcsolyázók az olimpiai szezonban bevállalni, inkább a már bevált receptre esküsznek (érthetően!).

Igen, én is úgy tudom, hogy Yuzu a Rondot szereti. Yuzut ismerve valami jót hozna ki belőle, de én nem vagyok benne biztos, hogy klasszikus darabot kellene a kűrne választania.

Én nagyon szeretem a különlegesebb zenéket és programokat, de a fent említettek miatt nem hiszem, hogy Yuzuru ilyen mellett dönt majd. Ha már ismertebb mű, legyen olyan ami azok közül kevésbé elcsépelt. A Gladiátor zenéjét posztolták a Music talk topikba, ami tetszett, mert vannak benne lassú részek, de ütősek, drámaiak is, ami nagyon illene Yuzuhoz. Emellett már az elejétől megkapó zene, igazán grandiózus. Kicsit Jagugyin Vasalárcos zenéjre emlékeztet ami szintén hasonlóan epic és ikonikus volt. Ilyenre lenne szüksége Yuzunak is! :cheer:

 

 

Ez igaz. sajnos vannak esetek, amikor néz az ember, hogy most épp mit pontoztak. Meg aztán sokszor számít a sportdiplomácia is. Aki akar, ugyanúgy tud csalni.  Sajnos ez van.:snbleh:

Én pl a Trónok harca zenéjét is elfogadnám, az nagyon tetszik. Vagy ott van Leonardo Dicaprio filmjének a Véres gyémánt filmzenéje.
Itt van belőle egy kis válogatás. Személy szerint nekem ezek a zenék tetszenek, főleg az afrikai beütésű.

 

Szerintem ez is nagyon jó és alig használt zene.

 

Hár rossz helyre tettem. Véletlen a hozzászólásod alá írtam közvetlen. :D

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ser22 said:

 

 

Ez igaz. sajnos vannak esetek, amikor néz az ember, hogy most épp mit pontoztak. Meg aztán sokszor számít a sportdiplomácia is. Aki akar, ugyanúgy tud csalni.  Sajnos ez van.:snbleh:

Én pl a Trónok harca zenéjét is elfogadnám, az nagyon tetszik. Vagy ott van Leonardo Dicaprio filmjének a Véres gyémánt filmzenéje.
Itt van belőle egy kis válogatás. Személy szerint nekem ezek a zenék tetszenek, főleg az afrikai beütésű.

 

Szerintem ez is nagyon jó és alig használt zene.

 

Hár rossz helyre tettem. Véletlen a hozzászólásod alá írtam közvetlen. :D

 

Átszerkesztettem a posztodat, ha nem baj, most már jó helyen van :)

 

Köszi ezt a tippet, nem ismerem ezt a filmet (csak hallottam róla), tényleg nagyon jó a zenéje és illene egy kűrzenének is.

 

Ami a politikát illeti, minél közelebb leszünk az olimpiához, annál erősebb lesz, sajnos, és nemcsak "kívülről" jövően, hanem belül a japán szövetségen belül is...

Link to comment
Share on other sites

Lambielnek volt ez a rövid programja, de az is nagyon jó volt. Meg amúgy maga Lambiel is.:biggrin: De már akkor is megtetszett a zene. De most hirtelen nem is tudom, hogy valaki használta-e azóta. Most így nem jut eszembe.

Nos igen. Érdekes lesz japánon belül is, hogy kit fog vajon a szövetség tolni. A japán szövetség... Hát, nincs valami jó véleményem. Róluk mindent el lehet képzelni.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ser22 said:

Lambielnek volt ez a rövid programja, de az is nagyon jó volt. Meg amúgy maga Lambiel is.:biggrin: De már akkor is megtetszett a zene. De most hirtelen nem is tudom, hogy valaki használta-e azóta. Most így nem jut eszembe.

Nos igen. Érdekes lesz japánon belül is, hogy kit fog vajon a szövetség tolni. A japán szövetség... Hát, nincs valami jó véleményem. Róluk mindent el lehet képzelni.

 

Lehet, hogy valaki futott még erre Lambirl óta, mintha rémlene, de én sem tudnám megmondani, kicsoda.

Lambielt én is kedveltem, különleges stílusú korcsolyázó! Jó újra látni a versenyeken, a palánk túloldalán! B)

 

Hát, a japán szövetség már elkezdte kitaposni az utat másnak azzal, hogy a GPF Nagoyában, NHK Osakában lesz. :dry: Esélyesnek tartom, hogy Yuzu nem lesz az NHK-n, az igazi kiszúrás pedig az lenne, ha megkapná a Skate Americát, ahol Chennel versenyezne, s ha ő jól futni, addig is le tudnák Yuzu pontjait kicsit nyomni. A CoC-ra nem hiszem hogy megy, úgyhogy esetleg egy Skate Canada, TdF kettős lehetséges (a Cup of Russiát is mondanám, de az közvetlenül az SC után lesz egy héttel, így a kető együtt nem esélyes).

De persze sok minden fog történni még addig, kérdés, hogy a bíróknak mennyire jönnek be a programjaik, vagy hogy fognak szerepelni a GPF-ig, aztán majd külön a nemzetin...

Érdekes lesz, az biztos! :0006:

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, sallycinnamon said:

 

Lehet, hogy valaki futott még erre Lambirl óta, mintha rémlene, de én sem tudnám megmondani, kicsoda.

Lambielt én is kedveltem, különleges stílusú korcsolyázó! Jó újra látni a versenyeken, a palánk túloldalán! B)

 

Hát, a japán szövetség már elkezdte kitaposni az utat másnak azzal, hogy a GPF Nagoyában, NHK Osakában lesz. :dry: Esélyesnek tartom, hogy Yuzu nem lesz az NHK-n, az igazi kiszúrás pedig az lenne, ha megkapná a Skate Americát, ahol Chennel versenyezne, s ha ő jól futni, addig is le tudnák Yuzu pontjait kicsit nyomni. A CoC-ra nem hiszem hogy megy, úgyhogy esetleg egy Skate Canada, TdF kettős lehetséges (a Cup of Russiát is mondanám, de az közvetlenül az SC után lesz egy héttel, így a kető együtt nem esélyes).

De persze sok minden fog történni még addig, kérdés, hogy a bíróknak mennyire jönnek be a programjaik, vagy hogy fognak szerepelni a GPF-ig, aztán majd külön a nemzetin...

Érdekes lesz, az biztos! :0006:

Ne aggódj meg fogják hívni. Ha nagy bevételt akarnak akkor meghívják. Azért a JSF is szem előtt tartja, hogy jelen pillanatban egyetlen japán férfi korisnak sincs akkora rajongó bázisa, mint Yuzunak. Másrészről ő a regnáló olimpiai és világbajnok. Ennek azért nagy súlya van. Azért ők is látják hogy Yuzu neve mit jenelt Japánban és mit a többieké. Azért A JSF elég pénzéhes, biztosan a profit is azért jócskán számít nekik.:biggrin:
De elképzelhető a Skate Canada és a francia verseny. Sőt jobb is volna, mert ugye az olimpiai szezonban is így volt.... :smiley-angelic006:

Link to comment
Share on other sites

  • sallycinnamon changed the title to Yuzuru Hanyu Magyar Szurkolói Sarok

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...